Doručenie do Vianoc – objednajte si do utorka 19. decembra do 16:00

Doručenie do Vianoc – objednajte si do utorka

19. decembra do 16:00

365 dní na vrátenie tovaru - bez udania dôvodu!
Doručenie 3 € - Možnosť doručenia zadarmo nad 49 €-
Kontaktujte nás

ZÁCHRANA SVETA

Sa skladá z množstva malých krokov

Nepýtame sa, ako ich vylepšiť alebo čo do nich pridať. O tom hodinky Recapture nie sú. Ide nám hlavne o „prečo“. Prečo navrhovať jednoduché plastové hodinky s remienkom z PET vlákna vo viacerých športových farbách, keď ich už je na trhu veľa?

Aby sme zachránili planétu.
Preto.

Dobre, možno je to trochu prehnané tvrdenie, ale hodinky Recapture sú od základov navrhnuté tak, aby sa pri ich výrobe využívali recyklované plastové a polyetylénové materiály. Puzdro má odolnú a ľahkú konštrukciu z tvrdeného recyklovaného plastu. Remienok je vyrobený z polyetyléntereftalátových vlákien utkaných do mäkkých a pohodlných prúžkov. Majú vložku z umelej kože vyrobenú z recyklovaných jablkových šupiek a ďalších organických produktov, ktoré napodobňujú vzhľad, štruktúru  a odolnosť pravej kože.

„Samotný plast nie je zlý materiál. Zlý je spôsob, ako s ním narábame. Plast má veľa dobrých vlastností, ale musíme sa zamerať na to, ako ho používame a na čo.

– Daniel Sano Mirecki, spoluzakladateľ Omhu:

Pri hodinkách Recapture sme sa spojili s Omhu:, dánskou organizáciou na čistenie pláží, ktorá sa zameriava nielen na čistenie plastov zo životného prostredia, ale aj na ich opätovné využitie prospešnými spôsobmi.

1 Záchrana sveta1.1 Trendhim x omhu:1.2 Prevencia odpadu1.3 Nezmeškajte to

Trendhim x Omhu:

Omhu: je synonymom starostlivosti. Starostlivosť o životné prostredie, o budúcnosť, o udržateľnosť, no podľa spoluzakladateľa Omhu Daniela Sano Mireckiho je to aj o tom, že čokoľvek robíte, mali by ste to robiť starostlivo.

„Skutočnosť, že sa snáď nachádzame v zlomovom bode a uvedomujeme si, že musíme recyklovať oveľa viac a lepšie ako doteraz, a že sa skutočne musíme kriticky pozrieť na to, na čo plasty vlastne používame, mi dáva nádej do budúcna.“

– Daniel

Časť zisku z každých hodiniek Recapture predaných pred 1. septembrom pôjde spoločnosti Omhu: na pomoc s čistením životného prostredia. Každé predané hodinky nám tak umožnia odstrániť z prírody množstvo odpadu rovnajúce sa 100 plastovým fľašiam.

A ako bonus budete môcť až do 1. augusta získať bezplatnú limitovanú edíciu hodiniek Recapture prostredníctvom špeciálnej výzvy. Viac vám o tom povieme neskôr.

PREVENCIA ODPADU

Pre hodinky Recapture sme zvolili japonský strojček Miyota 2035. Tento hodinový strojček quartz je veľmi presný, spoľahlivý, odolný, jednoduchý a dá sa opraviť. Tieto vlastnosti možno nezaujmú tak ako super sexy módne výrazy typu „vstavaný chronograf“ alebo „nanoskeletálna grafénová trubica absorbujúca otrasy“ (dobre, to druhé sme si vymysleli), no napriek tomu sú dôležité.

„Je dôležité pamätať si, že skutočný rozdiel robí každá činnosť a úsilie, či už veľké alebo malé.“

– Daniel

Celá filozofia týchto hodiniek je o znížení odpadu a opätovnom použití všetkého, čo sa dá. Takže odpad nebude končiť v prírode. Čím menej funkcií hodinky majú, tým menej energie spotrebujú. Čím menej energie spotrebujú, tým menej batérií si budú vyžadovať počas ich životnosti. Ak nepotrebujete dátumové okienko, samostatný 24-hodinový mini ciferník alebo chronograf, potom vám tieto funkcie len zbytočne vybíjajú batériu. Miyota 2035 je na trhu už dosť dlho a vďaka tomu sa najnovšia verzia ľahko opravuje, a diely sú ľahko dostupné a lacné.

Tieto hodinky sú, dúfame, čistým prínosom pre životné prostredie. Pomáhajú odstraňovať plastový odpad a iné materiály z prírody a dať si ich na zápästie. Sú energeticky účinné a odolné, takže ich nebudete musieť tak skoro vyhodiť. A dokonca aj vo vysoko nepravdepodobnom prípade, keď sa po rokoch prevádzky pokazia, budú sa dať lacno a jednoducho opraviť, takže budete mať len veľmi málo dôvodov, aby ste ich vyhodili.

„Najlepšia vec je, že využívame zdroje a suroviny, ktoré máme po ruke.“

– Daniel

NEZMEŠKAJTE TO

Ak chcete byť medzi prvými, ktorí sa dozvedia informácie o súťaži o hodinky z limitovanej edície a o všetkých našich nadchádzajúcich novinkách, prihláste sa nižšie. Získate tiež prístup k exkluzívnym zľavám, tipom a návodom od Trendhim Tribe.

Súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Trendhim. Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.