Objednajte si do stredy 18. decembra do 16:00 - a objednávku dostanete pred Vianocami
365 dní na vrátenie bez udania dôvodu
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
i
02 327 848 49 - (pracovné dni 9.00-17.00 )
Všetky doplnky
Doplnky k obleku
Šperky
Tašky & Peňaženky
Výsledky vyhľadávania ""
Objednajte si do stredy 18. decembra do 16:00 - a objednávku dostanete pred Vianocami
Objednajte si do stredy 18. decembra do 16:00 - a objednávku dostanete pred Vianocami
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
i
Trendhim
×
Jazyk:
Všetky kategórie
Hodinky
Holenie
Ihly do saka / klopy
Klobúky / Čiapky
Košele
Kravaty
Manžetové gombíky
Motýliky
Náramky
Náušnice
Opasky
Peňaženky
Prstene
Retiazky / Náhrdelníky
Rukavice
Slnečné okuliare
Spony na kravatu
Starostlivosť o fúzy
Tašky
Traky
Vreckovky do saka
Šály
02 327 848 49
Pracovné dni 9.00-17.00
Zľavy a inšpirácie

Dostávajte naše novinky raz alebo dvakrát do týždňa.

Príležitostné novinky - len zľavy do 50%.

Inšpirujte sa

Pánske klobúky

0 produktov na sklade

Klobúky fedora sú stelesnením klasickej pánskej pokrývky hlavy. Prvýkrát si získali popularitu v dvadsiatych rokoch 20. storočia. Dnes predstavujú neoddeliteľnú súčasť každého šatníka skutočných džentlmenov. Pomocou rozbaľovacej ponuky si môžete vybrať klobúk, ktorý hľadáte - podľa materiálu a farby.

0 nájdených produktov

Dostávajte týždenné zľavy a inšpirácie

Dostávajte naše novinky raz alebo dvakrát do týždňa.

Príležitostné novinky - len zľavy do 50%.ČO JE FEDORA KLOBÚK?


Čo má spoločné Indiana Jones a Frank Sinatra? Obaja pochopili štýl, ktorý ponúkajú fedora klobúky. Fedora je mäkký plstený klobúk s vrúbkovaným korpusom, ktorý má približne 11 cm a s mäkkou strieškou so šírkou 6,4 cm. Tvar tohto klobúka sa aplikoval na rôzne klobúky, ako je napríklad klobúk Panama alebo trilby.

Fedora klobúk sa líši podľa:


  • Strieška – Strieška klobúka fedora sa dá nosiť šikmo nadol, hore, alebo, ako to prezrádza prezývka „klobúk so zalomenou strieškou“, zdvihnutý na zadnej časti a spustený vpredu. Strieška môže byť vyhotovená vo viacerých šírkach, polohách a materiáloch s neupravenými, prešitými alebo orezanými hranami alebo hranami s povrchovou úpravou.


  • Korpus – Horná časť klobúka, korpus, môže byť tvarovaná rôznymi spôsobmi, pričom najbežnejší je v tvare slzy. Obľúbený je aj diamantový tvar a stredové záhyby.


  • Záhyb – Veľkosť a umiestnenie záhybu sa líši podľa jednotlivých štýlov.


  • Materiál a farba – Väčšina pánskych fedora klobúkov je vyrobená z vlnenej plsti. Plsť je materiál vytvorený zo stlačených, rozstrapkaných vlákien. Fedora klobúky prichádzajú v rôznych farbách. Najobľúbenejšia ja čierna, šedá, tmavohnedá a kaki farba.


  • Stuha – Fedora klobúky sú charakteristické textilnou stuhou nad strieškou. Niektoré majú aj ozdobné perie.


PREČO BY STE SI MALI KÚPIŤ FEDORA KLOBÚK?


Skutočná história tohto klobúka je záhadou. Mnohí tvrdia, že vznikli v hre s názvom Fédora od francúzskeho autora Victorien Sardou. Jedna z hlavných rolí, princezná Fédora Romanoff, nosila klobúk podobný tomu, čo poznáme dnes ako pánsky klobúk fedora. Či je to pravda alebo nie nevieme, ale je to pekný príbeh.
Princ Edward z Británie začal nosiť fedora klobúky v roku 1920, ktoré čoskoro nahradili tvrdé klobúky bowler, baretky a cylindre. Jeho popularita vzrástla v 20. rokoch s érou prohibície a potom opäť s hollywoodskymi hviezdami v 40. a 50. rokoch. Fedora klobúk síce nie je taký populárny, ako to bolo kedysi, ale stále tvorí základ pre elegantný štýl, hipster štýl, ale aj pre štýl moderného muža.


AKO SI VYBRAŤ FEDORA KLOBÚK?


Pri výbere fedora klobúka si pamätajte, že strieška by mal byť v pomere k pleciam. Úzka strieška je vhodná pre užšiu postavu a širšia sa hodí pre širšie ramená.

AKO ZISTIŤ SPRÁVNU VEĽKOSŤ?  • Omotajte si krajčírsky meter okolo hlavy na mieste, kde bude položený vnútorný okraj klobúka.

  • Spojte konce metra na čele.

  • Uistite sa, že meter nemáte na hlave umiestnený príliš tesne.

  • Pozrite si nameraný obvod hlavy a vyberte veľkosť.Rôzne klobúky sedia na hlave inak. Klobúk môžete aj nakloniť. Obvod hlavy merajte presne na mieste, kde bude umiestnený vnútorný pás klobúka. Klobúky zvyčajne sedia najlepšie asi 1 cm nad ušami.
Ak je váš obvod hlavy na spodnom konci v rozsahu veľkosti, klobúkové vložky zaručia, že vám bude klobúk pohodlne sedieť na hlave.

KDE KÚPIŤ PÁNSKY FEDORA KLOBÚK?


Ak chcete klobúk s okrajom nazývaným „Cavanagh“, budete si musieť kúpiť vintage fedora klobúk, pretože táto technika s ručne plstenými hranami sa už nepoužíva. Inak vám Fawler ponúka rôzne štýly klobúkov, od bavlnených až po vlnené, a dokonca aj Panama klobúky, ktoré boli inšpirované fedora klobúkmi a tkané vláknami z listov rastliny Carludovica Palma známej aj ako Toquilla. Sme presvedčení, že by Frank a Indiana určite schválili našu ponuku.

Späť
Zmeniť moje heslo

Hurá! Poslali sme Vám email. Už čoskoro sa budete môcť prihlásiť!

Oops! Potrebujeme Vašu emailovú adresuVaša emailová adresa je nesprávna