365 dní na vrátenie tovaru - bez udania dôvodu!
Doručenie 4 € - Možnosť doručenia zadarmo nad 49 €-
Kontaktujte nás
Pripojte sa k Trendhim Tribe

Pripojte sa k Trendhim Tribe pre exkluzívne zľavy, inšpirácie v štýle a viac!

Zadaním vášho e-mailu súhlasíte s našimi Obchodnými podmienkami a so zasielaním e-mailových ponúk a novieniek o produktoch. Kedykoľvek v budúcnosti sa môžete z Trendhim Tribe odhlásiť.

Krúžky na bradu

Nie každý muž sa narodil so schopnosťou nechať si narásť veľkú, hustú bradu. Z tých šťastlivcov, ktorí ju majú, má len málokto odvahu ozdobiť si tú svoju korálkami alebo krúžkami. Okamžite vám pripomenú tie najmužnejšie postavy fikcie, historické aj fantastické. Oslávte svoju tvárovú hrivu takým spôsobom, akým to dokážete len vy.

Produktov: 16

Kto by mal nosiť korálky na bradu?

Mať veľkú a hustú bradu si vyžaduje oddanosť. Je obrovský rozdiel medzi dobre upravenou bradou a bradou muža, ktorého práve zachránili po 6 mesiacoch z opusteného ostrova. Pre muža by mala byť brada rozšírením jeho charakteru. Úmyselná, odvážna a pekná. Aby sa brade dodal šmrnc, do hry prichádzajú krúžky, korálky, špirálky a prívesky na bradu.

Niekedy sú označované ako vikingské krúžky na bradu. V skutočnosti neexistuje žiadny presvedčivý dôkaz, že by ich Vikingovia naozaj niekedy nosili na svojich bradách. V škandinávskych archeologických vykopávkach sa našli predmety, ktoré by mohli byť využívané na tento účel. Ale mohli to byť aj ozdobné korálky na šnúrky do topánok. Čo my vieme. 

Vďaka popularite trpaslíkov a Vikingov v médiách však budeme v tom, že sa ich používali na bradu.

Ale nie každý bradatý muž môže nosiť krúžok. Budete totiž musieť vyrásť zo svojho neupraveného strniska alebo z hipsterskej brady, a prejsť na majestátnu plnú bradu – taká, ktorá je dostatočne dlhá na to, aby ste ju zaviazali pod bradou a zostalo vám asi 10 cm na hranie.

Typy šperkov na bradu

Prstene

Krúžky na bradu sú najbežnejším typom šperkov pre bradatých mužov. Sú to kovové valčeky, ktoré sa pretiahnu cez bradu, aby ju držali pokope.

Korálky

Korálky na bradu sú zvyčajne kratšie a okrúhlejšie ako krúžky. Do koráliek sa umiestňuje menej brady, pretože bývajú oveľa ľahšie ako krúžky.

Cievky

Cievky na bradu sú otvorené špirály, ktoré sa omotávajú okolo vašej brady. V závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené, možno nebudete potrebovať ani nitku, aby ste si ich mohli nasadiť. 

Prívesky

Prívesky nie sú omotané okolo brady, ale sú do nej vpletené a pripevnené buď sponkami alebo špirálovitými zapínaniami.

Ako nosiť krúžky na bradu?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, kým si nasadíte krúžok alebo korálku, je prečesať si bradu. Nielenže rozčešete zamotané časti, ale aj zmenšíte objem brady, vďaka čomu vznikne bezpečnejšia základňa pre krúžok.

Pre jednoduchý vzhľad si stiahnite porast pod bradou a uviažte ho elastickou páskou. Cez krúžok a okolo brady prevlečte nitku v slučke. Pretiahnite slučku spolu s bradou v nej cez krúžok a prevlečte cez elastickú pásku.

Pre skutočný vikingský vzhľad zopakujte proces 2 alebo 3 krát po celej dĺžke brady.