Doručenie do Vianoc – objednajte si do utorka 19. decembra do 16:00

Doručenie do Vianoc – objednajte si do utorka

19. decembra do 16:00

365 dní na vrátenie tovaru - bez udania dôvodu!
Doručenie 3 € - Možnosť doručenia zadarmo nad 49 €-
Kontaktujte nás

Učiť sa znamená žiť

A prispôsobiť sa znamená prosperovať

Naša najpopulárnejšia séria hodiniek, Dante, dostáva miernu povrchovú úpravu. Naše návrhy pravidelne upravujeme na základe spätnej väzby od zákazníkov, vyvíjajúcich sa estetických a dizajnových princípov a pokroku vo výrobných technológiách.

Prepracovali sme ručičky tak, aby krajšie vystupovali proti exponovanému pohybu, a vyvážili sme rozloženie ciferníka, aby bol viditeľnejší a aby sa hodinky ľahšie čítali. Korunka je teraz hranatejšia, čo ju nielen zvýrazňuje, ale aj uľahčuje jej používanie. Pekne sa hodí k celkovému štýlu. Lunete sme pridali hlbšie a výraznejšie čísla. Pridali sme „Dánsky dizajn“ napísaný malými písmenami v polohe 6:00 a spustíme niekoľko nových farebných kombinácií. Hodinky sa dodávajú aj s dlhšími remienkami pre lepšie prispôsobenie.

Keď sa pripravujeme na príchod nových hodiniek, myslíme si, že by bolo dobré vysvetliť, ako (a ešte dôležitejšie prečo) sme navrhli originál.

1 Učiť sa znamená žiť2 Niečo z histórie3 Všetci zdravíme dante4 Dokonalosť je proces5 Nezmeškajte

Niečo z histórie

Prečo nosíme náramkové hodinky?

Ak uvažujete o čisto mužských doplnkoch, hodinky sa bezpochyby nachádzajú na prvom mieste tohto zoznamu. Stali sa stredobodom nášho štýlu. Ale začali sme ich nosiť pred viac ako storočím.

Hovorí sa, že anglická kráľovná Alžbeta I. mala náramok s funkčnými „hodinami“ už v 16. storočí. Kým sme ich nezačali používať na koordináciu útokov počas prvej svetovej vojny, náramkové hodinky nosilo iba nežné pohlavie. Muži používali vreckové hodinky.

Prvé náramkové hodinky quartz sa dostali na trh v roku 1969, vďaka čomu boli ich strojčeky spoľahlivejšie, presnejšie a oveľa lacnejšie ako mechanické hodinky. Mechanické strojčeky boli pomerne veľké, ťažké, drahé a menej presné. Takže skončili, však? Ani nie.

Po prvé, strojčeky Quartz nie sú na pohľad obzvlášť pekné. Väčšina z nás má viacero hodiniek a v priebehu rokov sme spoznali frustráciou z toho, že sme ich vybrali z krabice, a našli sme ich mŕtve. Vo veku trvalej udržateľnosti je atraktívnou ponukou aj myšlienka vynechať batérie všade tam, kde je to možné. Zatiaľ čo niektorí hľadajú nápady na zlepšenie do budúcnosti, odpoveď v tomto prípade spočíva v návrate ku klasike.

V roku 1760 chcel hodinár André Charles Caron svojim klientom ukázať zložitosť svojho hodinového strojčeka, a tak odstránil ciferník na jedných zo svojich vreckových hodiniek, čím odhalil hypnotizujúci tanec v ich srdci. Jeho klienti boli ohromení. Uvedomil si, že odstránením tejto a ďalších kovových častí určených na ukrytie hodinového strojčeka by mohol svoje hodinky urobiť ľahšie a tenšie než ktorýkoľvek z jeho konkurentov. Zrodili sa skeletové hodinky.

Všetci zdravíme Dante

Nech vládnu dlho

Kolekcia Dante je inšpirovaná našou túžbou odkloniť sa od batérie a zároveň spájať zmysel pre klasické remeselné spracovanie s modernou estetikou. Našli sme dokonalú rovnováhu v hodinkách, ktoré využívajú váš pohyb ako zdroj energie a odhaľujú tlkot srdca, pričom ciferník zostáva ľahko čitateľný.

Každá naša výroba doplnkov sa začína briefingom – interným dokumentom, ktorý popisuje, prečo chceme vyrobiť konkrétnu položku. Kvalitné skeletové hodinky sú často neúmerne drahé a tie cenovo dostupné sú nespoľahlivé alebo vyrobené z nekvalitných materiálov. Chceli sme to zmeniť výrobou hodiniek, ktoré maximalizujú pomer kvalita/cena. To znamenalo zobrať do úvahy všetko od materiálov cez strojčeky až po povrchové úpravy nezaujatým pohľadom a preskúmať, kde vieme dostať za konkrétne peniaze len to najlepšie.

Dizajn skeletových hodiniek začína ich strojčekom. Prechádzajúc viacerými výrobcami strojčekov sme našli perfektnú kombináciu cenovej dostupnosti a presnosti práve v strojčeku Seagull ST1646, ktorý je známy svojou spoľahlivosťou. Naši dizajnéri načrtli skice, ktoré odhalili jeho najaktívnejšie časti – vyvažovacie koleso, hnacie pero, páku a ozubené kolieska – a zároveň zakryli menej atraktívne časti, ako je navíjacia stopka. To nám tiež poskytlo malý priestor na zobrazenie loga Seizmont.

Dokonalosť je proces

Správne nastavenie môže trvať dlho

Postupnými úpravami sme sa približovali k niečomu, s čím sme boli spokojní. Najlepší dizajn sme potom poslali viacerým výrobcom na vyrobenie a zaslanie vzoriek. Tieto vzorky sme nielen dôsledne otestovali, ale použili sme ich na výber najodolnejšieho a najatraktívnejšieho povrchového sfarbenia. PVD povlak na chirurgickej nehrdzavejúcej oceli sa ukázal ako najsilnejšia a najestetickejšia kombinácia, a keď sa vykonáva v priemyselnom meradle, vytvorí sa pozoruhodne dostupné a odolné puzdro hodiniek.

Zaujímavou debatou bolo aj rozhodnutie, či odkryť rotor (závažie vzadu, ktoré drží vaše hodinky natiahnuté, keď šviháte rukou). Na jednej strane ho len zriedka vidíte, keď ich máte na ruke, tak prečo ho odhaľovať? Sklenená zadná časť je drahšia ako jednoduchá zadná časť z nehrdzavejúcej ocele a pomocou pevnej doštičky je jednoduchšie vytvoriť vodeodolné hodinky. Na druhej strane, pre tých, ktorých zaujíma, ako fungujú automatické mechanické hodinky (čo platí pre väčšinu z nás, ktorí siahame po skeletových hodinkách), sú rotor, pružina a ozubené kolieska na zadnej strane rovnako fascinujúce ako predná časť. Ale ak ich chcete vystaviť, radšej sa uistite, že vyzerajú naozaj dobre.

Konečným rozhodovaním bolo minerálne vs. zafírové sklíčko. Naše počiatočné návrhy požadovali minerálne sklo, ale keď sme videli, ako pevne môžeme vyrobiť zvyšok hodiniek z chirurgickej nehrdzavejúcej ocele a vysokokvalitného PVD povlaku, dávalo zmysel iba zabezpečiť, aby kryštál držal tak, aby boli celé hodinky odolné voči poškriabaniu a korózii. Zafírové sklíčko je oveľa pevnejšie ako minerálne, a aj keď to trochu zvýšilo cenu, skončili sme s hodinkami, na ktoré sme skutočne hrdí a ktoré sú dostupné pre všetkých.

Nezmeškajte

Budete mať možnosť získať niekoľko úžasných kúskov z limitovanej edície

Ak chcete byť informovaní o uvedení nových dizajnov a mať väčšiu šancu získať limitované edície skôr, ako sa vypredajú, prihláste sa a dostanete upozornenia. Keď bude nová kolekcia k dispozícii, pošleme vám e-mail a získate prednostný prístup ku všetkým našim novým kolekciám, aby ste si mohli kúpiť položky z limitovanej edície skôr ako ktokoľvek iný, spolu s exkluzívnymi ponukami Trendhim Tribe!

Súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Trendhim. Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.