365 dní na vrátenie tovaru - bez udania dôvodu!
Doručenie 4 € - Možnosť doručenia zadarmo nad 49 €-
Kontaktujte nás
Pripojte sa k Trendhim Tribe

Pripojte sa k Trendhim Tribe pre exkluzívne zľavy, inšpirácie v štýle a viac!

Zadaním vášho e-mailu súhlasíte s našimi Obchodnými podmienkami a so zasielaním e-mailových ponúk a novieniek o produktoch. Kedykoľvek v budúcnosti sa môžete z Trendhim Tribe odhlásiť.

PANAMA KLOBÚKY

Hľladáte klobúk, ktorý vás prevedie horúcimi letnými prázdninami a výletmi na pláž bez kompromisov v štýle? Každý z našich klobúkov Panama bol vyrobený v Taliansku zo 100% ekvádorskej slamy a bez podšívky pre maximálnu priedušnosť. Presne takto vyzerá klobúk, ktorý vám má pomôcť v horúčavách a zároveň vyzerať dobre.

Ako merať?
Produktov: 6

PORAZTE TEPLO S PANAMA KLOBÚKOM

Panama klobúky sú tradične vyrábané z ekvádorskej slamy toquilla. Väčšina Panama klobúkov pripomína fedora klobúky a má širokú striešku, ktorá chráni vašu tvár pred slnkom.

Pretože toquilla slama je prirodzene ľahká a priedušná, nemusíte sa obávať, že vám v ňom bude horko a bude sa vám na hlave hromadiť pot. Či už grilujete vonku alebo sedíte v plážovom bare a popíjate mojito, tieto svetlé slamené klobúky sú ideálne na to, aby vás schladili. A ľahko sa kombinujú so zvyškom vášho letného oblečenia - od pohodlného ľanového obleku až po šortky so sandálmi. Panama klobúk perfektne zakončí váš vzhľad a je to najlepší spôsob, ako sa popasovať s letnými horúčavami.

POZRITE SI VYSOKOKVALITNÉ PANAMA KLOBÚKY

Vďaka poškodenej ozónovej vrstve a globálnemu otepľovaniu sú pánske klobúky oveľa dôležitejšie ako v minulosti. Keď si chcete vybrať najlepší Panama klobúk, pozrite si také, ktoré sú vyrobené z pravej ekvádorskej slamy. Iba tieto klobúky sa môžu volať Panama klobúky. Síce môžete nájsť aj slamené klobúky, ktoré majú tvar pripomínajúci bravčový koláč, tradičný Panama klobúk má širokú striešku, stužku okolo základne a zúženie v prednej časti.

SÚ PANAMA KLOBÚKY Z PANAMY?

Klobúky Panama majú pôvod v Ekvádore, nie v Paname. Svoje meno dostali v 50-tych rokoch 19. storočia, keď sa ekvádorský výrobcovia klobúkov presunuli do Panamy, aby predávali tieto ručne vyrobené produkty mužom, ktorí kopali zlato počas kalifornskej zlatej horúčky. Domnievame sa, že výraz Panama klobúk bol ľahšie zapamätateľný ako "jipijapa" alebo "toquilla" ako boli nazývané v Južnej a Centrálnej Amerike.

Z EKVÁDORA DO TALIANSKA

Zatiaľ čo tradičné umenia tkania ekvádorskej slamy toquilla bolo v roku 2015 pridané do zoznamu UNESCO, všetky naše pánske Panama klobúky boli ručne vyrobené v Taliansku. Vďaka talianskemu remeslu bol každý klobúk vytvarovaný do dokonalého tvaru a ponechaný bez podšívky, aby sa dosiahla čo najväčšia priedušnosť a pohodlie - vďaka čomu je to dokonalý klobúk pre pánov.

PANAMA KLOBÚK VS. FEDORA KLOBÚK

Aj keď sú podobné dizajnom a štýlom, hlavný rozdiel medzi klobúkom Panama a fedora je v materiáli z ktorého sa vyrábajú. Panama klobúky sa vyrábajú zo slamy toquilla a fedora klobúky sa môžu vyrábať z plste, bavlny alebo dokonca aj z polyesteru. Panama klobúky sú takmer vždy navrhnuté do teplého počasia, a preto sú ideálne na ochranu pred slnkom pre pánov na celom svete. Neviete sa rozhodnúť medzi fedora klobúkom a Panama klobúkom? Pozrite si našu kolekciu pánskych klobúkov a nájdite si ten, ktorý sa vám páči.

AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNU VEĽKOSŤ PANAMA KLOBÚKA?

Pri výbere klasického klobúka v štýle Panama si pamätajte na to, že strieška by mala byť proporčná k vašich ramenám. Úzka strieška je vhodná pre štíhlejšiu postavu a širšia strieška zase pre silnejšiu postavu.

Ako si zistiť vašu vhodnú veľkosť Panama klobúka

1. Omotajte meter okolo vašej hlavy na mieste, kde budete chcieť mať umiestnenú vnútornú pásku klobúka.

2. Urobte to tak, aby sa konce spojili na vašom čele.

3. Uistite sa, že nemáte meter na hlave omotaný príliš natesno.

4. Odčítajte obvod hlavy z metra a vyberte si klobúk vo vašej veľkosti.

Ak by ste chceli nosiť klobúk jemne naklonený, odmerajte si obvod hlavy na mieste, kde bude umiestnená vnútorná páska klobúka - obyčajne 1 cm nad ušami. Ak je váš obvod hlavy na spodnom konci veľkostí, potom vám s veľkosťou pomôžu vložky do klobúka.

Tu si môžete pozrieť všetky pánske čiapky.