365 dní na vrátenie tovaru - bez udania dôvodu!
Doručenie 3 € - Možnosť doručenia zadarmo nad 49 €-
02 333 251 71 - (pracovné dni 09.00-16.00)

Najnovšie trendy v pánskych doplnkoch pre rok 2022

Najnovšie trendy v pánskom štýle

Hovorí sa, že trendy prichádzajú a odchádzajú, ale štýl je večný. Je to pravda... ale mnohé z dnešných klasických štýlov začali ako šokujúce trendy.

Dňa 15. januára 1797 bol muž menom John Hetherington predvedený pred starostu Londýna na základe obvinenia z „porušovania mieru a podnecovania k nepokojom“. Úrady tvrdili, že to, čo mal na hlave, bolo „navrhnuté tak, aby to vystrašilo plachých ľudí“. Keď sa muž venoval svojej práci, „niekoľko žien omdlelo, deti kričali, psy zavíjali“ a mladý chlapec si v dave zlomil ruku.

Čo mal tento muž na sebe?

John Heatherington bol vynálezcom prvého hodvábneho pánskeho cylindru – doplnku tak klasického, že definoval celé storočie pánskeho štýlu.

Našťastie pre nás v tejto dobe platí, že na väčšinu doplnkov a odevov sa vzťahuje sloboda prejavu (miestne zákony sa môžu líšiť) a je nepravdepodobné, že budete predvedení pred súd v dôsledku výberu pokrývky hlavy.

Keďže sa blíži letná sezóna 2022, radi by sme vám poskytli krátky prehľad tohtoročných 6 najpopulárnejších doplnkov a štýlov na základe našich analýz a prieskumov.

1 - Náušnice s príveskom

Pánske náušnice prešli viacerými fázami. Od náušníc starovekých Egypťanov po symboly statusu bohatých perzských mužov, a od bukanierov zo 17. storočia po symboly gay pride. Vlastne jediné obdobie, keď muži náušnice nenosili, bolo obdobie temna.

Pouličný štýl sa vyvíja tak, aby odrážal kultúrny duch doby. V roku 2022 je hlavnou témou úplné odmietanie rodovej módy. Nie je to to isté, ako tvrdiť, že „muži nosia viac ženských šperkov“. Je to presne naopak. Je to odmietnutie všeobecného označenia „pánske/dámske doplnky“. To, že náušnica obsahuje prívesok... prečo by to malo byť ženské? Čo, ak je prívesok v tvare lebky? Zrazu to bude mužské? Prečo?

Moderný štýl hovorí: „Zbavte sa nálepiek – noste čokoľvek, čo vás reprezentuje.“

Náušnica môže vypovedať veľa – či už je to kruhová náušnica, stud alebo plug – ale s visiacou náušnicou, najmä s vymeniteľnými príveskami, bude vaše vyjadrenie ešte silnejšie.

2 - Kombinácie perál a retiazok

Perly bývali najvyšším symbolom statusu. Nosili ich čínske kráľovské rodiny už v roku 2300 pred Kristom, zatiaľ čo v Ríme boli také cenné, že Julius Cesar prijal zákon, v ktorom zakázal nosenie perál všetkým okrem vládnucich tried. V starovekom svete boli veľmi cenené a žiadané, a mohli si ich dovoliť len tí najbohatší, teda králi a obchodníci.

Kedy sa teda stali výlučne ženskou náležitosťou?

V roku 1921 sa na trh dostali prvé kultivované perly. Ich cena klesla a zrazu sa tento veľmi žiadaný materiál stal dostupným aj pre ľudí zo strednej triedy. Využili to marketéri, ktorí presviedčali mužov, že každá žena tajne túži po perlách. Muži potom považovali za svoju povinnosť im túto túžbu splniť.

Už viac ako 4000 rokov nosia muži perly. Nerobili tak asi iba 100 rokov.

Teraz sú späť – a lepšie ako kedykoľvek predtým.

3 - Vrstvenie

Niekedy je menej viac. Výrazný kúsok nepotrebuje okolo seba veľa nablýskaných vecí, no niekedy môže nosenie viacerých jemných a doplnkových kúskov spôsobiť ešte silnejším vyjadrením.

Podobne ako vrstvenie kabáta, saka, vesty a košele dodá vášmu outfitu nepopierateľnú eleganciu; vrstvenie náhrdelníkov, náramkov, náramkov a hodiniek alebo dokonca prsteňov môže dodať vášmu štýlu obrovskú dávku šmrncu. Vrstvenie je jednoduché. Dokonca sme napísali celý článok o vrstvení náhrdelníkov, kde si môžete pozrieť viac podrobností.

Šťastné vrstvenie!

4 - Pouličný štýl - Otsu

Naša najnovšia značka, Otsu, je inšpirovaná súčasným mestským pouličným štýlom. V roku 2022 je pouličný štýl predovšetkým o umožnení individuálneho vyjadrenia. Ikony a symboly vám umožnia odstrániť z vášho štýlu dohady. Buďte odvážni, očividní a hlasní.

5 - Farby

Rozoznateľná symbolika je jedným zo spôsobov, akým sa ľudia v roku 2022 vyjadrujú. Ďalším je nosenie výrazných, odvážnych a v niektorých prípadoch aj nezvyčajných farieb.

Výrazný červený opasok, modré náušnice alebo retiazkový náhrdelník v dúhovej farbe sú kúsky, ktoré jednoznačne urobia vyjadrenie. Oživte svoje monochromatické alebo pastelové outfity nepopierateľným farebným nádychom.

6 - Ekologické materiály

Zem sa otepľuje a naše predošlé činy spôsobujú nášmu ekosystému nenapraviteľné škody. Nemáme inú možnosť, ako zmeniť spôsob, akým robíme veci v nádeji, že zabránime ďalším škodám.

Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je používanie väčšieho množstva recyklovateľných a recyklovateľných materiálov. Prevažná väčšina našich kovových šperkov je vyrobená z chirurgickej nehrdzavejúcej ocele, ktorá je 100% recyklovateľná, a niektoré z našich remienkov z umelej kože sú vyrobené z G-Pomme C, koženej alternatívy talianskej výroby, ktorá vyzerá a pôsobí na dotyk ako pravá koža, ale je vyrobená z vyradenej jablkovej šupky, korku a iných biologicky odbúrateľných materiálov. Nebojte sa – nezačne sa vám rozpadávať na zápästí. Má aj pružnosť a odolnosť kože.

Mechanické hodinky sú ďalšou ekologickou možnosťou, pretože nefungujú na batérie, ale na staromódny strojček s pružinou. Väčšina našich mechanických náramkových hodiniek je automatická, čo znamená, že sa automaticky naťahujú, keď sa pohybujete. Čo je prirodzenejšie?

Toto je len niekoľko príkladov udržateľných produktov, ktoré máme. V blízkej budúcnosti pridáme mnoho ďalších inovatívnych, ekologických produktov.

Pripojte sa k Trendhim Tribe!

Buďte medzi prvými, kto sa dozvie o novinkách a zľavách. Pošleme vám exkluzívne ponuky priamo do vašej e-mailovej schránky. Dostanete aj tipy, triky, informácie a zábavné články.

Súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Trendhim. Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.