365 dní na vrátenie tovaru - bez udania dôvodu!
Doručenie 3 € - Možnosť doručenia zadarmo nad 49 €-
02 333 251 71 - (pracovné dni 09.00-16.00)

Moderné štýly pánskych slnečných okuliarov tohto roka

Najhorúcejšie štýly založené na našom predaji a výskume

Top 10 štýlov pánskych slnečných okuliarov pre rok 2022

Konečne sme sa dostali von a je to vidieť. Väčšina miest je otvorená. A my, čo sme boli zamknutí dva roky doma, sme opäť voľní. Voľne sa potulujeme a oslavujeme život štýlovo.

Štýl nie je niečo, čo môže jedna osoba zmeniť len tak z rozmaru. Je to kultúrny fenomén, ktorý odráža náš duch doby. Tak dlho sme túžili byť slobodní a vyjadrovať sa.

Teraz môžeme.

Farba

Boli časy, keď každý muž nosil čierne slnečné okuliare. Nevedel s nimi spraviť chybu. Čierna sa hodí ku všetkému. Ak nie čierne, klasikou boli aj aviatorky s oceľovým rámom v modrej farbe.

Ale to už neplatí. Chceme sa prejaviť. Pútať pozornosť. Vychádzame z našich ulít, aby sme boli videní. Strávili sme dosť času v tieni.

Farebné rámy a šošovky sú tento rok všade a jediný spôsob, ako vylepšiť váš štýl, je byť ešte odvážnejší.

Pouličný štýl

Niektoré štýly sú také klasické, až začnú stagnovať. Našli svoju podobu a sú celkom spokojné tam, kde sú. Nie je potrebná žiadna zmena.

Novšie štýly sa stále vyvíjajú. A práve tam sa odohráva kreativita. Tu nájdete zaujímavé nové tvary, farebné kombinácie a dizajny.

Tieto štýly sú len pre tých, ktorí sú dostatočne odvážni na to, aby ich nosili – aby boli iní. Tvorcovia trendov a priekopníci. Toto nie sú slnečné okuliare vášho starého otca. Sú vaše.

Hrubé rámy

Okuliare s hrubým rámom, obľúbené v 70. rokoch, sú späť. Toto nie sú len okuliare. Sú to kúsky, ktoré robia vyhlásenie. Oči sú zrkadlom duše. A tieto krásky majú podobu ozdobných rámov, ktoré ale priťahujú pozornosť dovnútra.

Odvážne, výrazné a nezameniteľné.

Štýl browline

Do zoznamu sa vkradol aj základ štýlu 50. rokov. Možno je to spojenie medzinárodných mužov záhad alebo nepopierateľný nádych inteligencie, ktorý prichádza s ich nosením... nevieme.

Štýl browlines sa prvýkrát dostal na trh počas nedostatku kovu v 50. rokoch, keď svet ešte len začínal zisťovať, čo robiť s novým zázračným materiálom – plastom.

Netreba dodávať, že moderné okuliare v štýle browlines sú vynovené, inovované a vylepšené v porovnaní s ich predchodcami.

Hranaté

Tento článok začal tvrdením, že uznávané štýly sa príliš neinovujú. Nie je to celkom pravda. Inovujú... ale pomaly.

Klasické štýly sú čoraz drsnejšie. Štvorcové aviatorky, šesťhranné šošovky, hrany úplne všade (samozrejme okrem miest, kde sa dotýkajú vašej tváre).

Okrúhle

Okrúhle slnečné okuliare neprechádzajú jemnou transformáciou ako klasické štýly uvedené vyššie, ale tešia sa citeľnému nárastu popularity.

Kedysi boli trochu excentrické, teraz viac mužov zisťuje, že sa im celkom pekne hodia. Možno je to preto, že po pandémii má väčšina z nás bucľatejšie líca..?

Skladacie slnečné okuliare

Väčšina tradičných slnečných okuliarov pomerne ľahko praskne alebo sa zdeformuje.

*Samozrejme, nie tie naše. Tie sú pevné.

Skladacie slnečné okuliare sú skonštruované tak, aby sa vtesnali do vrecka a vydržali pomerne veľký vonkajší tlak bez poškodenia. Majú pánty nad nosom a približne v polovici spánkov. Kratšie pákové body znižujú pravdepodobnosť prasknutia alebo deformácie, a zaberú len toľko miesta ako jedna šošovka a rám okolo nej.

Už žiadne vešanie do výstrihu alebo náhodné posadenie sa na ne. Zložte ich, vložte do predného vrecka a pokračujte v aktivitách bežného života. Je to také jednoduché. Len si dávajte pozor na kľúče...

Ľahké rámy

Je to nepríjemné. Boli ste celý deň vonku, prídete domov, zložíte si slnečné okuliare a na koreni nosa máte bolestivé červené fľaky.

Na hmotnosti záleží.

Silné ľahké materiály ako hliník a titán vytvárajú elegantné a pohodlné slnečné okuliare. Noste ich celý deň bez toho, aby ste si všimli, že tam sú. Stojí to za to.

Polarizácia

Boli časy, keď polarizačné okuliare stáli celý majland. Vďaka pokrokom vo výrobných technológiách a technikám na výrobu povrchových úprav si môžete užívať výhody polarizačných slnečných okuliarov a pritom nezbankrotovať.

Polarizácia znižuje odlesky od predmetov, ako je voda, sneh a leštený kov, takže ak trávite veľa času vonku, zaručene pocítite rozdiel. Oveľa menej namáhania očí, oveľa menej suchých očí a oveľa väčší komfort.

*Poznámka: Môžu tiež blokovať svetlo z obrazovky vášho smartfónu... ale aj tak na telefóne budete tráviť príliš veľa času. Ste vonku. Užívajte si výhľad.

Drevené nožičky

Slnečné okuliare s drevenými nožičkami sú jedinečné. Každá nožička z prírodného dreva má odlišný vzor vlákien, vďaka čomu sa nepodobá žiadnemu inému kúsku.

Drevo má vyššie povrchové napätie ako plast alebo kov, takže zostanú pevnejšie prichytené na mieste ako väčšina iných slnečných okuliarov.

Udržateľné, cenovo dostupné, pohodlné, jedinečné... Čo na nich nemilovať?

Nie ste si istí, čo sa vám hodí?

Všetko o slnečných okuliaroch nájdete v našom kompletnom sprievodcovi slnečnými okuliarmi tu.

PRIDAJTE SA K TRENDHIM TRIBE

Pravidelne zverejňujeme zoznamy, ako je tento. Ponúkame tipy, triky, návody, články zo zákulisia a kolekcie nových produktov. A prví, ktorí o nich vedia, sú členovia Trendhim Tribe.

Prihláste sa nižšie a získajte miesto v prvom rade na všetky novinky.

Súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Trendhim. Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.