365 dní na vrátenie tovaru
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
02 333 251 71 - (pracovné dni 9.00-17.00 )
Všetky doplnky
Doplnky k obleku
Šperky
Tašky & Peňaženky
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Hodinky
Holenie
Ihly do saka / klopy
Klobúky / Čiapky
Kravaty
Manžetové gombíky
Motýliky
Náramky
Náušnice
Okuliare s priehľadnými sklami
Opasky
Peňaženky
Prstene
Retiazky / Náhrdelníky
Rukavice
Slnečné okuliare
Spony na kravatu
Starostlivosť o bradu
Tašky
Traky
Vreckovky do saka
Šály
02 333 251 71
Pracovné dni 9.00-17.00
Prezrieť si všetko

Ako čistiť a starať sa o pánske náramky

Dostávame veľa otázok ohľadne starostlivosti o pánske náramky. Naše tipy ohľadne náramkov z korálok, kože alebo nehrdzavejúcej vám pomôžu dosiahnuť to, aby váš náramok vyzeral rovnako dobre ako v deň, keď sme vám ho poslali.

Zobrazený produkt: Čierny set náramkov

Nebezpečenstvo hrozí náramkom celý rok. Nehody sa stávajú - od potopenia na dno oceánu, rovnako ako Titanic (prepáčte za spojler), až po odlet náramku z ruky počas divokej hry plážového volejbalu. Váš náramok potrebuje, aby ste ho ochránili.

Jediným spôsobom, ako môžete zaručiť, že náramok nestratíte ani nepoškodíte, je nikdy ho nosiť. Ale to asi nespravíte.

Namiesto toho, aby ste sa vzdali svojho zápästného miláčika, postupujte podľa 5 jednoduchých pokynov, vďaka ktorým bude váš náramok v bezpečí a bude vyzerať rovnako dobre ako v deň, keď sme vám ho poslali. A keď sa znečistí, pomocou našich tipov uvedených nižšie sa naučíte, ako ho vyčistiť .

Pozrite si, kedy si máte dať náramky dole zo zápästia

 1. Náramky dajte dole pred plávaním v oceáne a cvičením. Väčšina náramkov sa v slanej vode poškodzuje. Ale je aj známe aj to, že lesklé predmety lákajú žralokov – ďalší skvelý dôvod na to, prečo neplávať s náramkami! Pre náramky zo striebra, kože alebo korálkov nie je vhodné ani pôsobenie potu.

 2. Náramky dajte dole pred kúpaním v bazéne alebo ponorením do vírivky. Možno sa vám snívajú sny o chladení sa pri bazéne s náramkami na ruke, ako v rapovom videu. Ale ak chcete vliezť do bazéna, je potrebné tento sen mierne upraviť.
  Chlór poškodzuje a odfarbuje mnohé kovy (dokonca aj nehrdzavejúcu oceľ) a môže zmeniť leštený povrch niektorých drahokamov.

 3. Náramky dajte dole pred nanesením hydratačného krému, opaľovacieho krému, opaľovacieho mlieka alebo kolínskej vody. Náramok ukončuje váš vzhľad a vy by ste ho mali nasadiť až po nanesení týchto prípravkov, pretože sa môžu dostať do štrbín, upchať zapínanie a zafarbiť korálky. Nič z tohto nie je pre váš náramok dobré.

 4. Náramky dajte dole, ak sedíte na priamom slnku. To neznamená, že náramok nemôžete nosiť vonku. Zložte si ho ale vtedy, ak ležíte na slnku na pláži alebo pri bazéne.
  Slnečné svetlo môže vybieliť určité materiály a spôsobiť, že plasty (napríklad ten elastický pásik, na ktorom sú navlečené korálky z tigrieho oka) zoslabnú a polámu sa.

 5. Náramky dajte dole pred hraním v piesku alebo na záhrade. Bez ohľadu na to, aké sú pánske náramky štýlové, pri plážovom volejbale vám nijak nepomôžu. Ak si náramok nezložíte, riskujete, že piesok poškriabe pozlátenie, pokovovanie ródiom alebo povrchovú úpravu kameňov.
  To isté platí pre prácu v záhrade. Náramok tak ochránite pred malými, škodlivými kamienkami a nechceným zasadením. Neexistuje žiadny spôsob, ako vypestovať náramkovník … verte nám.

Ako sa starať o pánske náramky?

 1. Náramky pravidelne čistite. Pot, telové oleje a odtlačky prstov môžu povrch zmatniť a lesk vášho náramku sa môže stratiť.
  Jednoduchá metóda čistenia väčšiny pánskych náramkov (okrem kožených) si vyžaduje teplú vodu s jednou alebo dvoma kvapkami jemného mydla a mäkkú handričku alebo zubnú kefku. Náramok opatrne utrite do sucha a poriadne ho vysušte mäkkou handričkou.

 2. Náramky starostlivo uskladnite. Náramky uschovajte na mieste, kde sa nebudú navzájom dotýkať, pretože by sa mohli poškriabať. Nedávajte ich ani na skrinku a ani do zásuvky na ponožky. Investujte do a stojana na šperky. V našom obchode máme také, ktoré vyzerajú mužne a nie ako tie, ktoré používa vaša teta.
  A keď ho zložíte na pláži alebo pri bazéne, nedávajte ho do plastového vrecka. Zachytávanie tepla a vlhkosti môže podporiť rast plesní - najmä na pánskych kožených náramkoch!

 3. Sledujte varovné signály. Pri troche starostlivosti a pozornosti vám náramok vydrží naozaj dlho. Dávajte však pozor na známky možného poškodenia a náramok vždy nasadzujte správnym spôsobom.
  Ako je znázornené na obrázku nižšie, náramky s korálkami by sa mali nasadiť spôsobom, že dáte prsty k sebe a náramok si pretočíte cez ruku bez nadmerného naťahovania alebo ťahania.
  Pri pánskych otvorených náramkoch zabránite oslabeniu kovu tak, že ich nebudete ohýbať ani naťahovať. Ak chcete upraviť otvorený náramok, nasaďte si ho na zápästie, pritlačte ho na ruku a jemne stlačte konce. Nasadzujte a skladajte ho na najmužšej časti zápästia.

Ako sa starať o korálkové náramky?

Od mužov dostávame veľa otázok o najlepšom spôsobe starostlivosti o korálkové náramky. Aj keď je kvalita korálok najväčším faktorom pri určovaní ich životnosti, musíte tiež zvážiť kroky, ktoré môžete urobiť, aby váš náramok vydržal dlhé roky.

Zobrazený produkt: Modrý náramok Buddha

 • Náramok s korálkami udržujte v suchu. Trochu ošpliechania vodou neublíži, ale s nasadeným náramkom s korálkami sa nesprchujte ani v ňom neplávajte. A buďte opatrní, keď si umývate ruky alebo športujete v daždivom počasí.
 • Dajte si náramok s korálkami dole. Váš náramok je určený na každodenné nosenie a má vám pomôcť vyrozprávať váš príbeh. Aby ste sa ale vyhli poškriabaniu alebo rozbitiu kamenných korálok, náramok si zložte pred tým, ako vyrazíte do posilňovne alebo pred inými namáhavými činnosťami.
  Dávajte ho dole aj počas spánku, aby ste ho pri hľadaní perfektnej polohy na spanie nerozťahovali.
 • Chráňte svoj náramok pred krémami a olejmi. Pred nanesením pleťovej vody, krému na opaľovanie, opaľovacieho oleja alebo kolínskej vody ho dajte dole. Áno, muži by si mali hydratovať pokožku a mať na sebe opaľovací krém. Ale medzi korálkami a kovovými časťami sa môžu prípravky nahromadiť, čo povedie k zafarbeniu a poškodeniu.
 • Chráňte korálky pred priamym slnečným žiarením. Drahokamy majú rôzne vlastnosti. Niektoré sa dlhodobým priamym slnečným žiarením poškodzujú. Najlepším spôsobom, ako ochrániť náramok s korálkami je zavesiť ho na stojan na šperky mimo priameho slnečného žiarenia. Ochráni to aj elastickú pásku vo vnútri. Na pláži ho udržujte mimo horúceho piesku.

Tieto drahokamy sú známe blednutím alebo sfarbením pri dlhodobom vystavení slnečného žiarenia: opál, zafír, ametyst, ametrín, tyrkys, karneol, citrín, kunzit, ruženín a dymový kremeň.

Medzi kamene, ktoré na slnku nevyblednú ani nestratia farbu, patrí napríklad lávový kameň, howlite, jedeit, lapis lazuli, čierny ónyx, čierny obsidián, jaspis a malachit.

 • Udržujte svoj náramok čistý. Bez ohľadu na to, ako ste opatrní, náramok bude potrebné vyčistiť.
  Ak chcete náramok s korálkami vyčistiť, vydrhnite ho jemnou handričkou alebo mäkkou zubnou kefkou namočenou v teplej vode s malým množstvom jemného mydla. Ako ukazuje obrázok, vlhkou handričkou zotrite všetko mydlo a vysušte náramok handričkou.
  Kovové časti a štítky vyleštite mäkkou handričkou. Táto metóda je bezpečná pre väčšinu drahokamov a drevených korálkov.

Môžem sa kúpať s náramkom s korálkami?

Chlór aj slaná voda môžu poškodiť korálky alebo elastický a kovový drôtik, ktorý drží náramok pohromade. Pred kúpaním odporúčame korálkový náramok zvliecť zo zápästia.

Mnohé drahokamy boli nejakým spôsobom upravené. Buď vysokým teplom (tepelná úprava), radiáciou (ožarovaním) alebo vyplnením trhlín farbami a voskami, aby sa zakryli nedokonalosti (impregnácia). Je to pokus o získanie vzhľadu dokonalého kameňa, ktorý bude po úprave dostupnejší.

Aj keď tieto úpravy nie sú zlé, kameň po nich bude náchylnejší na chemikálie v bazéne a slanú vodu. Čím je kameň upravenejší, tým je pravdepodobnejšie, že zmení farbu alebo vybledne. V spoločnosti Trendhim používame veľa prírodných kameňov, ktoré sú iba leštené - bez ďalších úprav.

Okrem kamenných korálkov môže slaná voda oslabiť aj elastickú pásku, ktorá drží korálky pohromade, a spôsobiť jej prasknutie. Voda môže tiež spôsobiť zhrdzavenie a poškodenie kovového drôtu, z ktorého sú vyrobené niektoré pánske náramky s korálkami.

Ako sa starať o pánske náramky z nehrdzavejúcej ocele

Aj keď je nehrdzavejúca oceľ známa tým, že je odolná, trvácna a odolná voči hrdzi, existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali urobiť, aby vás oceľový náramok sprevádzal dlhé roky.

 • Udržujte svoj náramok z nehrdzavejúcej ocele v suchu. Je bezpečné sprchovať sa s náramkom z nehrdzavejúcej ocele, ale musíte byť opatrní, ak je na oceli nejaký iný kov alebo nejaké pokovovanie (napríklad pozlátenie). Dokonca aj pozlátenie sa môže opotrebovať. Vďaka dlhodobému vystavovaniu vode a treniu a drhnutiu v sprche sa môže tento proces ešte zrýchliť.
  Pretože nie je dobré, aby sa mydlo a voda zachytávali v štrbinách alebo uzamykacom mechanizme náramku, odporúčame náramky pred sprchovaním vždy odstrániť. Nedovoľte, aby na vašom oceľovom náramku ostala a uschla voda - vždy, keď sa navlhčí, tak ho utrite.
 • Pred spánkom dajte náramok dole. Zatiaľ čo nehrdzavejúca oceľ je dostatočne pevná na to, aby prežila noc, existuje riziko opotrebovania kovového povrchu počas spánku... po mnohých spánkoch. Existuje aj riziko alergií na nikel u každého náramku, ktorý nebol testovaný a schválený. Ale aj potom existuje mierne riziko. Vždy skontrolujte, či je vami vybraný náramok bezpečný na nosenie.
 • Chráňte svoj náramok z nehrdzavejúcej ocele pred olejmi a krémami. Pred nanesením hydratačného krému, krému na opaľovanie, opaľovacieho oleja alebo kolínskej vody si dajte náramok dole. Aj keď väčšina z týchto prípravkov nepoškodzuje oceľ, radšej zotrite zvyšky prípravkov mäkkou handričkou.
 • Náramok z nehrdzavejúcej ocele udržiavajte čistý. Ak ho chcete vyčistiť, zmiešajte niekoľko kvapiek jemného mydla s teplou vodou. Do tohto roztoku ponorte mäkkú handričku.
  Ako je uvedené nižšie, náramok jemne očistite pomocou handričky. Opláchnite ho vodou a osušte ho mäkkým uterákom. Dosušte ho na vzduchu a potom použite leštiacu handričku na krásny lesk.

Môžem sa kúpať s náramkom z nehrdzavejúcej ocele?

Nie, nemali by ste sa kúpať ani plávať s náramkom z nehrdzavejúcej ocele. Áno, kov je trvácny, pevný a odolný voči hrdzi, ale chemikálie v chlórovanom bazéne a soľ v oceáne môžu spôsobiť, že sa váš náramok zafarbí.

A pamätáte si na informáciu, že lesklé predmety lákajú žralokov? Áno... už len kvôli tejto informácii by ste si mali ponorenie do oceánu rozmyslieť.

Nehovoriac o škodách, ktoré môže spôsobiť slaná voda a chlór na určitých častiach náramku z nehrdzavejúcej ocele - napr. uzamykanie. Ak počas plávania v oceáne bezpodmienečne musíte nosiť náramok, vyberte si ten, ktorý je vyrobený z lekárskej chirurgickej nehrdzavejúcej ocele 316L a potom ho úplne vysušte.

Hlavným dôvodom, prečo by ste nemali v bazéne nosiť náramky a šperky z nehrdzavejúcej ocele, je to, že chlór môže rozložiť povrchovú vrstvu kovu. Je to práve chróm v nehrdzavejúcej oceli, ktorý reaguje s kyslíkom a na povrchu vytvára tenkú neviditeľnú vrstvu oxidu chromitého. Táto „pasívna vrstva“ dodáva náramkom z nehrdzavejúcej ocele odolnosť voči korózii.

Keď chlór prejde touto vrstvou oxidu chromitého, základná štruktúra ocele začne byť citlivá na hrdzu a koróziu, a postupne sa zničí. Game over.

Ako sa starať o pánske kožené náramky

Tak ako obleky a mikiny, aj pánske kožené náramky sa obnosia a opotrebujú. Starajte sa o svoj náramok dobre a budete mať krásny doplnok, ktorý sa bude dokonale hodiť k čomukoľvek vo vašej skrini. Zaobchádzajte s ním zle, a skončíte s nudným a vyblednutým doplnkom. Alebo ešte horšie ... doplnkom pokrytým plesňou.

 • Udržujte svoje kožené náramky suché. Pravá koža sa chová ako pokožka, čo znamená, že je pórovitá a nikdy nebude úplne vodotesná. Voda môže poškodiť kožený náramok a spôsobiť vznik škvŕn, zmenu farby alebo znehodnotenie.
  Ak sa váš kožený náramok namočí, prvým krokom je jemné zotretie vody. Na vysušenie použite mäkkú absorpčnú látku (nedrhnite) a nechajte ho doschnúť na vzduchu. Prečítajte si viac o kombinácii vody a pánskych kožených náramkov nižšie.
 • Vyvarujte sa nadmernému teplu. Náramok by ste si mali dať dole pred spánkom alebo náročným tréningom. Ale pozor na to, kam ho umiestnite. Kože sa najlepšie darí v chladných podmienkach alebo pri izbových teplotách. Extrémne teplo ju môže vysušiť. Vyhnite sa preto radiátorom, sporákom alebo táboráku.
 • Chráňte svoj náramok pred krémami a olejmi. Rovnako ako u väčšiny náramkov, aj pri kožených platí, že by ste si ich mali dať dole pred použitím hydratačných krémov, olejov alebo kolínskych. Patria sem aj krémy na opaľovanie. Aj keď väčšinou kožu nepoškodzujú, vytvoria na nej film, ktorý môže spôsobiť matný vzhľad.
 • Udržujte svoj náramok čistý. Na čistenie pánskych kožených náramkov použite mierne navlhčenú handričku s kvapkou jemného mydla na ruky (bez obsahu hydratačného prostriedku) a jemne ho pretrite. Potom ho utrite čistou vlhkou handričkou a nechajte ho pred nasadením vysušiť na vzduchu.
  Ako naznačuje obrázok, vždy robte malé krúživé pohyby alebo použite jemný klepavý pohyb - nikdy ho neutierajte agresívne. Na niektoré kožené náramky bude možno potrebné nanesenie kondicionéru na kožu pre extra ochranu. Z bezpečnostných dôvodov sa riaďte pokynmi na danom produkte.

Môžem sa kúpať s koženým náramkom?

Odpoveď je nie. Nemali by ste sa kúpať ani plávať s nasadeným koženým náramkom. Nenechajte sa oklamať drsným vzhľadom náramku - voda je jeho nepriateľ.

Pozrite si 3 najdôležitejšie dôvody, prečo by ste sa nemali kúpať ani plávať s koženým náramkom (alebo náhrdelníkom alebo bundou!).

 1. Koža stratí prírodný olej a pri plávaní sa zmenší.
  Na koženom náramku sa môže pri sprchovaní a plávaní v bazéne alebo oceáne poškodiť povrchová olejová vrstva. Môže sa to stať aj vtedy, ak váš náramok zmokne. Keď tieto bohaté oleje zmiznú, zistíte, že kožený náramok tuhne, praská a dokonca sa zmenšuje.

 2. Koža môže zmeniť farbu, ak je vystavená príliš veľkému množstvu vody. K tomuto javu nemusí dôjsť hneď v prvý deň, ale dlhodobé namáčenie vo vode môže spôsobiť, že farba vášho koženého náramku vybledne alebo sa náramok úplne opotrebuje.
  Väčšina kožených náramkov je zafarbená. Časté plávanie alebo sprchovanie sa s náramkom môže spôsobiť vyblednutie alebo odlupovanie farby.

 3. Koža môže pri dlhodobom pôsobení vody splesnivieť.
  Ak váš kožený náramok navlhne a nevyschne správne, môže vám splesnivieť. Tento problém je vážny. Pleseň nielenže nebude vyzerať dobre, ale tiež nepriaznivo ovplyvňuje pevnosť náramku a môže aj nepríjemne zapáchať.

Ako zabrániť tomu, aby pánske kožené náramky nepríjemne zapáchali

Kožený náramok by nemal pri správnej starostlivosti zapáchať. Ak sa tak stane, vyžaduje sa dobré vyčistenie a potrebný čas na vysušenie. Tiež to naznačuje, že ho nosíte príliš často bez toho, aby ste mu dali čas na „vydýchutie“.

Koža je pórovitý materiál, ktorý absorbuje pot, olej a nečistoty. Toto sa nedá zastaviť... bude sa to diať.

Ak chcete dať svojmu koženému náramku šancu, nenoste ho pri činnostiach, pri ktorých viete, že sa potíte (napríklad v posilňovni), a vždy si ho dajte dole pred spaním.

Nové kolekcie

Zatiahnite závesy

Skeletové hodinky odhaľujú hodinkový strojček poháňajúci ručičky a nútia nás pýtať sa: „prečo bol tento nádherný mechani...

Kolekcia Amager

Náhrdelník o vás môže veľa povedať. Ale zvyčajne nesie jedinú správu. Tieto náramky a náhrdelníky majú mnohostranný vzhľ...

Zatieňte si oči - Dodajte životu farby

Zatieňte si toto leto oči s kvalitnými okuliarmi. Kolekcia Waykins Thea - 39 nových štýlov pánskych slnečných okuliarov.

Vodotesné hodinky so zafírovým sklom

Váš príbeh sa nikdy nezastaví, tak prečo by sa mali zastaviť vaše hodinky? Vďaka vodotesnosti do 100 metrov, nehrdzavejú...

Chronografy z chirurgickej nehrdzavejúcej ocele so zafírovým sklom

Vďaka presnému zobrazovaniu času a najlepším materiálom vo svojej triede vám kolekcia Ray umožní stráviť čas štýlovo.

Skladacie okuliare Waykins + 31 nových štýlov

Od skladacích slnečných okuliarov po šošovky odolné voči poškriabaniu, naše najnovšie slnečné okuliare sú vyrobené tak,...

Šály a čiapky príjemné na dotyk

Každý šál a čiapka z kolekcie Montagna je premyslene navrhnutá pre tie najchladnejšie dni, pretože zadržuje teplo, ale j...

Hodiny s viditeľným mechanizmom

Dante hodinky sú poháňané pohybom. Kým sa budete pohybovať vy, hodinky sa budú pohybovať s vami.

Skladacie tašky pre mestského objaviteľa pripravené na cestovanie

Každá ľahká taška v Kolekcii skladacích tašiek od Lazy Bear je odolná voči vode a navrhnutá v Dánsku. Dá sa ľahko zabali...

Zobraziť všetky kolekcie

Nové články

Ako sme navrhovali kolekciu Traveller

Všetci túžime spoznávať svet. Táto túha taktiež inšpirovala výrobu našich doplnkov určených na dobrodružstvo.

Pánske svadobné prstene a obrúčky – Vaša kompletná príručka

V tejto príručke sa dozviete všetko - od výberu správnej veľkosti prsteňa až po nakupovanie netradičných obrúčok a prste...

Liečivé náramky pre mužov – aký majú význam jednotlivé šperkové kamene

Zistite, čím sú pánske liečivé náramky so šperkovými kameňmi výnimočné a ako si vybrať ten pravý.

Valentínsky darček pre neho

Vyberte mu na deň sv. Valentína darček, ktorý bude pre neho znamenať veľa - od hodiniek, až po prstene, náhrdelníky a ná...

Čo sú 24-hodinové jednoručičkové hodinky a prečo by ste ich mali nosiť?

Objavte, ako nastavovať 24-hodinové jednoručičkové hodinky a ako na nich čítať čas, a pozrite sa, prečo by ste ich mali...

Hodinky s mesačnými fázami a ako ich nastaviť

Naučte sa, ako čítať a nastavovať najstaršiu funkciu hodiniek na svete - fázy mesiaca.

4 otázky, na ktoré by ste si mali odpovedať pred kúpou skeletových hodiniek

Ak si položíte tieto 4 otázky, pomôže vám to vybrať si tie správne pánske skeletové hodinky a budete vedieť ako ich udrž...

Ako nosiť vreckové hodinky so štýlom?

v tejto príručke sa naučíte, ako nosiť vreckové hodinky správnym spôsobom - od výberu retiazky na vreckových hodinkách a...

Ako oprať beanie čiapku?

Pomocou jednoduchých pokynov a obrázkov sa naučte, ako oprať čiapku v rukách.

Zobraziť všetky články
Späť
Zmeniť moje heslo

Hurá! Poslali sme Vám email. Už čoskoro sa budete môcť prihlásiť!

Oops! Potrebujeme Vašu emailovú adresuVaša emailová adresa je nesprávna