365 dní na vrátenie tovaru - bez udania dôvodu!
Doručenie 3 € - Možnosť doručenia zadarmo nad 49 €-
02 333 251 71 - (pracovné dni 09.00-16.00)

Význam pánskych prsteňov na každom prste

Na ktorých prstoch by mali muži nosiť prstene?

Internet je plný „starodávnych“ múdrostí o tom, kde by mali muži nosiť prstene, aké typy sa hodia na jednotlivé prsty a na ktorej ruke by ich mali nosiť. Niektoré z nich platia... veľa z toho sú ale hlúposti. Predtým, než sa pustíme do niektorých spoľahlivejších nápadov, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť presne vyladené posolstvo na vašich kĺboch, ujasnime si jednu vec: je to váš štýl, váš príbeh a nikto nemôže povedať, že ho hovoríte zle. Pokojne noste pečatný prsteň aj na malíčku, ak chcete. Neexistuje nič také ako „nesprávny spôsob“ nosenia doplnkov.*

*Niektoré skupiny a organizácie majú ale pravidlá, ako nosiť veci nesúce ich značku.

Prstene vysielajú správu. Označujú, či ste alebo nie zadaní, či ste vyštudovali konkrétnu univerzitu, či ste oddaní nejakému klubu alebo dokonca vaše sexuálne preferencie. Nezáleží na tom, či ľudia zachytia vyslanú správu alebo nie. Vy o nej viete.

Na ktorej ruke by mali muži nosiť prstene?

Niektoré kultúry si rozdelili ruky na mužské a ženské. Niet divu, že vaša pravá ruka je tá mužská, s ktorou robíte väčšinu vecí – ľavú nechávate pasívnu, vyhradenú pre lahodnejšie veci. Je v tom zrnko múdrosti. Ale človek sa rodí s určitou dominanciou a táto teória úplne ignoruje ľaváctvo.

Aj obojruční muži majú dominantnú ruku. Obojručnosť je naučená zručnosť a čistá obojručnosť je extrémne zriedkavá. Drvivá väčšina z nás má jednu ruku dominantnú. Vidíme to, keď hovoríme, pohybujeme ňou, robíme gestá alebo ukazujeme na veci. Naša dominantná ruka púta pozornosť. Preto je ideálna na vyjadrenie. Je to dobré, pretože väčšina z nás nosí hodinky na našej nedominantnej ruke, takže ozdobenie dominantnej ruky veci vyvažuje.

Celkom dobrým pravidlom je považovať svoju nedominantnú ruku za miesto na dlhodobé nosenie doplnkov a dominantnú ruku za krátkodobé. Ak chcete, aby vám obrúčka vydržala navždy, budete ju chcieť určite nosiť na prstenníku svojej nedominantnej ruky. Čokoľvek, čo si dáte na pravú ruku, sa poškodí, keď budete celé dni žiť aktívne. Zdedili ste pečatný prsteň? Nasaďte si ho na ukazovák alebo malíček nedominantnej ruky.

Nedominantná ruka
Identita
Trvalé nosenie
Kto ste?

Dominantná ruka
Výraz

Dočasné nosenie
Ako sa cítite?

Čo znamenajú jednotlivé prsty?

Krátka verzia

  • Malíček – výraz – znamená intelekt a komunikačné schopnosti.
  • Prstenník – stav – je to miesto, kam smeruje vaša svadobná obrúčka.
  • Prostredník – individualita – vyjadruje poriadok a účel.
  • Ukazovák – vernosť – vodcovstvo a ambície – používa sa hlavne pre členské prstene.
  • Palec – sila charakteru – ukazuje silu vôle a slobodu myslenia.

Čo znamenajú prstene na prstoch?

Dlhšia verzia

Malíček

Niektorí ľudia praktizujúci indickú filozofiu spájajú malíček s jala, prvkom vody. Západná tradícia má tendenciu spájať malíček s Merkúrom, rímskym bohom obchodu, finančného zisku, komunikácie a výrečnosti. Predpokladá sa, že prstene na malíčku znamenajú intelekt a prefíkanosť. Prstene na malíčkoch často nosia vysokopostavení podnikatelia, politici a iní vplyvní muži.

Prstene na malíčkoch priťahujú veľkú pozornosť. Ich poloha odhaľuje viac z povrchu prsteňa, ako keby bol na prostredníku. A ak nosíte iba jeden prsteň, bude dostatočne ďaleko od stredu vášho tela, takže môže byť úplne jedinečný. Na malíčky sa hodia jednoduché obrúčkové dizajny, ale nič na ňom nebude „šmrncovejšie“ ako pečatný prsteň. Keďže malíček je najmenej používaná časť vašej ruky, zložité vzory a povrch, ktorý pečatný prsteň obsahuje, vás počas dňa nebude obťažovať.

Prsteník

Prstenník sa spája s prthvi - elementom zeme v indickej filozofii. Západ ho zase spája okrem iného s Apollónom, bohom hudby, pravdy, liečenia a poézie. Tento prst je známy tým, že si na neho ľudia nasadzujú zásnubné prstene alebo obrúčky, keď sa rozhodnú usadiť. To je dôvod, prečo sa teraz bežne spájajú s oddanosťou každého druhu.

Manželské páry si na neho nasadzujú obrúčky; veľa snúbencov si tam dáva aj zásnubné prstene; niektorí ľudia vo vážnych vzťahoch zase sľubné prstene, kým nie sú úplne pripravení na takúto vážnu životnú udalosť; a niektorí náboženskí oddaní na nich nosia prstene čistoty.

Aký typ prsteňa sa rozhodnete nosiť na prstenníku závisí od vášho stavu. Pozrite si nášho dokonalého sprievodcu pánskymi zásnubnými prsteňmi, kde nájdete úplný prehľad o tejto téme. U nás nájdete aj článok o svadobných prsteňoch.

Ak sa snažíte oznámiť, že ste zadaní, najjasnejšiu správu vyšle jednoduchá obrúčka. Nie sme zvyknutí vidieť veľké pečatné prstene alebo zložito ozdobené prstene na označenie stavu, takže správa môže byť prekrytá odchýlkou od očakávania. Ale možno je to presne to, o čo vám ide... označiť váš stav ako „je to komplikované“.

Prostredník

Neexistuje žiadna kultúrna tradícia nosenia prsteňov na prostredníku. Vďaka tomu je tento prst ideálny na vyjadrenie. Okolo tohto prsteňa nie sú žiadne predsudky, ktoré by ste museli brať do úvahy, keď sa ním budete oháňať. Indická filozofia spája prostredník s ākāśa, priestorovým alebo éterovým prvkom, zatiaľ čo na západe so Saturnom.

Nedostatok tradičného významu ale ľuďom nezabránilo v tom, aby tomuto prstu v posledných rokoch pripisovali rôzne významy. Kvôli jeho umiestneniu ho mnohí považujú za prsteň rovnováhy, poriadku a účelu, zatiaľ čo iní dávajú význam jeho veľkosti a dominantnosti, spájajúc prostredník s individualitou, účelom, osobnou identitou a sebaanalýzou.

Väčšina mužov, ktorí nosia obrúčky alebo zásnubné prstene, nenosia žiadny prsteň na prostredníku tej istej ruky, pretože by trenie kovov mohlo poškodiť obidva prstene. Myslite aj na to, že keďže je váš ukazovák najaktívnejším miestom vašej ruky, veľký, objemný prsteň hneď na vedľajšom prste by ho mohol po nejakej dobe nosenia začať odierať.

Všimnite si, že čierny prsteň na prostredníku pravej ruky je známy ako „prsteň Ace“, ktorý používajú členovia asexuálnej komunity ako formu identifikácie.

Ukazovák

Tradične vyhradený pre pečatné prstene nesúce rodinné erby. V niektorých európskych monarchiách bolo nezákonné, aby roľníci nosili na ukazovákoch prstene akéhokoľvek druhu, aby si ich iní ľudia nepomýlili s vplyvnými mužmi. Prsteň na ukazováku vyjadruje vodcovstvo, autoritu, ambície, sebaúctu a sebadôveru.

Ukazovák sa spája aj s vāyu, elementom vzduchu v indickej filozofii a s Jupiterom, rímskym bohom neba a hromu – kráľom bohov – na západe. Nosenie prsteňa na ukazováku znamená vernosť. Na ukazováku sa najčastejšie nosia triedne prstene, prstene bratstva, klubové prstene a pečatné prstene označujúce členstvo v organizácii alebo skupine.

Prsteň umiestnený na ukazováku má veľa priestoru na to, aby zažiaril. Priestor medzi ukazovákom a palcom je najaktívnejším miestom na ruke. Tento široký priestor umožňuje vidieť takmer celý obvod prsteňa. Je to ideálne miesto na experimentovanie so zložitými vzormi a veľkými prsteňmi.

Palec

Aj keď to technicky nie je prst, berme ho ako prst kvôli štýlu. Indická filozofia ho spája s tejas, elementom ohňa. Na západe je spájaný s Marsom, rímskym bohom vojny. Nosenie prsteňa na palci znamená silu vôle, silu charakteru, slobodu myslenia a sebapresadzovanie. Sú to naozaj vhodné asociácie, pretože sa prstene na palci nenosia veľmi bežne, a preto sú veľmi štýlové.

V niektorých kultúrach muži nosia prstene na palcoch ako znak bohatstva a vplyvu. Čím výraznejšie kúsky, tým väčšie bohatstvo. Hrúbka vášho palca a jeho osamelé umiestnenie spôsobí, že sa tu budú dobre nosiť veľké, objemné prstene s prepracovaným dizajnom. Nebudú vadiť ničomu na iných prstoch. S pečatnými prsteňmi však opatrne, pretože majú tendenciu vyčnievať na už vyčnievajúcom prste.

Všeobecné pravidlá nosenia pánskych prsteňov

Pravidlá sú na porušovanie, ale je dobré ich poznať, aby ste ich mohli porušovať úmyselne. Nechcete byť predsa chlap, ktorý má zdvihnuté ruky a hovorí: „Prepáčte, ja som len nevedel."

Doplňte stavbu vášho tela

Ak ste muž vysokej štíhlej postavy, hrubé a objemné prstene budú na vás vyzerať zvláštne. Premôžu váš vzhľad a preplnia ho. Ak ste nízky, podsaditý muž, jemné prstene sa na vás zase stratia. Prstene nie sú typ doplnku, pri ktorom by ste mali zvažovať opak vašej stavby tela.

Krása spočíva v rovnováhe

Snažte sa nedávať všetky prstene na jednu ruku a druhú nechať prázdnu. Rovnomerné rozmiestnenie doplnkov medzi oboma rukami vytvára oveľa súdržnejší vzhľad.

Prepojte kovy

Ako pri každom type doplnkov, aj tu záleží na zladení farieb. Strieborné hodinky, oceľový náramok a oceľové prstene vyzerajú oveľa lepšie ako strieborné hodinky, červený náramok a prstene v každej farbe dúhy plus hnedá a ružová.

Ak ich chcete skombinovať, skombinujte studené farby so studenými kovmi. Strieborná a modrá kombinácia vyzerá skvele, rovnako ako zlatá a červená. Môžete ísť aj ďalej do komplexnejšej koordinácie farieb a ich kombinovania, ale musíte mať určité základy v tejto tematike. Ale nosiť jeden strieborný prsteň v mori zlata bude určite vyzerať ako prešľap. Ak chcete nosiť zlato aj striebro, snažte sa ich udržať v rovnováhe. Bude to vyzerať dobre a získate príjemný balans medzi studenými a teplými tónmi.

Poznanie týchto osvedčených postupov – týchto „pravidiel“ – vám umožňuje ich porušovanie, ak sa tak rozhodnete. Je veľký rozdiel medzi náhodným porušovaním a zámerným odporovaním. Rozdiel spočíva v príbehu, ktorý chcete vyrozprávať. Pretože doplnky sú jedným z najlepších spúšťačov konverzácie. Povedzte svoj príbeh po svojom.

Pre ešte viac informácií a pomoc s výberom prsteňov si prečítajte nášho dokonalého sprievodcu pánskymi prsteňmi.

Vy sa pýtate - my odpovedáme

Nezmeškajte to!

Chcete byť informovaní o najnovších kolekciách, článkoch a získať prístup k exkluzívnym ponukám a obsahu Trendhim Tribe?

Prihláste sa nižšie!

Súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Trendhim. Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.