Objednajte si do pondelka 20. decembra do 16:00, a objednávku vám doručíme pred Vianocami
365 dní na vrátenie tovaru
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
02 333 251 71 - (pracovné dni 9.00-17.00 )
Všetky doplnky
Doplnky k obleku
Šperky
Tašky & Peňaženky
Objednajte si do pondelka 20. decembra do 16:00, a objednávku vám doručíme pred Vianocami
Objednajte si do pondelka 20. decembra do 16:00, a objednávku vám doručíme pred Vianocami
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Hodinky
Holenie
Ihly do saka / klopy
Klobúky / Čiapky
Kravaty
Manžetové gombíky
Motýliky
Náramky
Náušnice
Okuliare s priehľadnými sklami
Opasky
Peňaženky
Prstene
Retiazky / Náhrdelníky
Rukavice
Slnečné okuliare
Spony na kravatu
Starostlivosť o bradu
Tašky
Traky
Vreckovky do saka
Šály
02 333 251 71
Pracovné dni 9.00-17.00
Prezrieť si všetko
Nikdy nebuďte ani sekundu pozadu

Naše dokonale načasované ponuky a zľavy, ktoré prichádzajú každý týždeň, sú iné, ako tie, čo zapĺňajú vašu e-mailovú schránku. Pripojte sa k nám a buďte medzi prvými, kto sa dozvie o nových kolekciách, našich najnovších článkoch o štýle a všetkom ostatnom.

Oops! Potrebujeme Vašu emailovú adresuVaša emailová adresa je nesprávna

Súhlasím so Zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Trendhim. Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.

Ďakujeme

Sľubujeme, že vám pošleme iba zaujímavé veci!

Zavrieť
Nie je to o čase?

Pánske hodinky – Vaša kompletná príručka

Výber náramkových hodiniek si vyžaduje trochu viac premýšľania a prieskumu. Dobrá správa ... urobili sme to za vás. Tento komplexný sprievodca o pánskych hodinkách vám poskytne všetko, čo potrebujete vedieť o kúpe hodiniek, ktoré budú pre vás vhodné.

Zobrazený produkt: Hodinky Renegade Grover

Na jednoduchých náramkových hodinkách je toho oveľa viac, než to, vďaka čomu tikajú - od pružín a koliesok, cez batérie a kožené remienky, až po chronograf split-second.

Poďme do toho, páni. Po prečítaní tohto článku sa stanete odborníkmi na hodinky.

Prečo nosiť hodinky?

Dobre, váš telefón funguje celkom dobre ako hodinky. Ale na rozdiel od smartfónu vás náramkové hodinky nebudú rozptyľovať aktualizáciami Facebooku od vašich priateľov a upozorneniami v Tinder od potenciálnych priateliek.

Hodinky sú viac ako len merač minút a hodín. Muž, ktorý nosí hodinky, nie je iba muž, ktorý sa snaží byť všade načas, ale aj muž, ktorý vynakladá úsilie, aby vyzeral dobre .

Okrem toho... keď príde na „luxusný šperk“, muži sa s tým priveľmi nehrajú.

Výber hodiniek, ktoré sa k vám budú hodiť, si vyžaduje starostlivé zváženie faktorov, ako sú rozpočet, štýl a funkcie. Čo chcete, aby vaše hodinky robili? Kam ich budete nosiť? Čo hľadáte? Začnite o tom premýšľať!

Od špičkových hodiniek po super trendy kúsky, máme tu kúsky pre každého muža a pre každý epický príbeh, ktorý sa má čoskoro stať.

Zobrazený produkt: Hodinky Faaborg Lane

Typy strojčekov hodiniek

Strojček hodiniek je doslova to, vďaka čomu hodinky tikajú. Je to „motor“ hodiniek a časť, ktorá poháňa pohyb ručičiek okolo ciferníka a zabezpečuje, že jednotlivé funkcie fungujú.

Malo by vám byť odpustené, že ste si mysleli, že váš výber hodiniek je zúžený len na ich vzhľad - a pre niektorých to tak je. Pre ostatných je spôsob, ako pracujú, zaujímavejší a dôležitejší.

Hodinkové strojčeky spadajú do troch kategórií:

 • Mechanické - Pôvodné naťahovacie hodinky. Poháňané malými kolieskami a ozubenými kolieskami.
 • Automatické - Automatická verzia manuálnych mechanických hodiniek. Sú samonaťahovacie.
 • Pohyb Quartz - Moderné hodinky. Nevyžaduje sa naťahovanie - prevádzka na batériu.

Mechanické hodinky

Mechanické hodinky sú pre tradičného muža. Sú to originálne, staromódne, ručne naťahovacie hodinky. Mechanické hodinky sú ma rozdiel od hodiniek quartz, ktoré sú napájané z batérie, poháňané rozsiahlou sieťou zložitých dielov a odborným remeselným spracovaním.

Rovnako ako pružinové hodinky zo 17. storočia, aj mechanické hodinky sú založené na ručnom naťahovaní hlavného pera hodiniek. Pružina potom poháňa zložitú sériu ozubených koliesok, ktoré aktivujú zotrvačník (známy aj ako oscilátor).

Zotrvačník kmitá konštantnou rýchlosťou dozadu a dopredu. Pri uvoľnení mechanizmom nazývaným únik sa kolieska pohnú vpred o malý kúsok s každým otočením zotrvačníka. Toto je „tik“ a je to to, čo posúva ručičky hodiniek dopredu.

Táto neuveriteľná konštrukcia samozrejme znamená, že mechanické hodinky si vyžadujú každodenné naťahovanie. Ak ich chcete natiahnuť, musíte ich zložiť, odskrutkovať korunku a potom ňou otáčať v smere hodinových ručičiek, až kým nepocítite odpor.

Navíjač (vy) sa musí spoliehať na pocit odporu na stopke, aby vedel, kedy je pero dostatočne natiahnuté. Hodinky môžete pokaziť, ak ich vyosíte alebo príliš natiahnete... takže to nerobte, keď budete zapozeraní do najnovšieho seriálu na Netflix.

Nastavenie času zahŕňa vytiahnutie korunky až na doraz zo základne hodiniek. To spôsobí, že sa sekundová ručička zastaví, takže môžete čas nastaviť presne.

Motor mechanických hodiniek môže obsahovať okolo 200 malých pohyblivých častí. Jedinou nevýhodou je, že premenné obsiahnuté v tomto obrovskom množstve dielikov znamenajú, že mechanické hodinky nemôžu byť nikdy stopercentne presné. Udržujú čas v rámci určitej tolerancie - maximálny počet sekúnd za deň, kedy hodinky meškajú alebo presahujú presný čas.

Na získanie COSC certifikátu , nesmie pohyb presiahnuť rozmedzie -4 až +6 sekúnd.

Všeobecne platí, že najlepšie hodinky s mechanickým pohybom sú švajčiarske hodinky, za ktorými tesne nasledujú japonské.

Výhody mechanických hodiniek

 • Exkluzívne. Najlepšia vec svojho druhu v hodinkovom remesle. Vlastniť takéto hodinky je ocenením pre zložité fungovanie všetkých týchto koliesok a pružín.
 • Efektívne Nevyžaduje sa žiadna batéria.
 • Jedinečné. Vintage štýl pôsobí veľmi dobre, väčšina zberateľských hodiniek má mechanický pohyb.
 • Pôsobivé. Niektoré mechanické hodinky majú na zadnej strane priehľadné okienko, ktoré vám umožňuje vidieť ich dôsledné fungovanie v akcii.

Nevýhody mechanických hodiniek

 • Náročnejšia údržba. Musíte ich naťahovať. Musíte ich tiež vziať do servisu každých päť rokov. Môže to byť pomerne drahá investícia.
 • Nie sú až tak presné. Aj pri pravidelnom naťahovaní strácajú mechanické hodinky každý deň niekoľko sekúnd.
 • Citlivé. Drobné ozubené kolieska a kolieska vo vnútri mechanických hodiniek sú veľmi citlivé na poveternostné vplyvy, takže to nie je druh hodiniek, s ktorým budete môcť surfovať.
 • Drahé. Cenovka na mechanických hodinkách je výrazne vyššia ako na quartz hodinkách.

Automatické hodinky

Podobne, ako aj mechanické hodinky, aj automatické hodinky sú poháňané hlavným perom. Toto hlavné pero je ale automaticky natáčané kinetickou energiou zápästia používateľa - prirodzeným pohybom ruky. Tieto hodinky sa nazývajú aj kinetické hodinky.

Technicky ide o „samonatáčanie“. Keď máte hodinky na zápästí, drobné výkyvné závažie nazývané rotor sa pri pohybe rúk točí a navíja hlavné pero.

Keď zložíte automatické hodinky zo zápästia, samé budú fungovať približne 48 hodín. Potom prejdu do režimu „rezervnej energie“. Aby znovu fungovali normálne, musíte nastaviť čas a ručne ich natiahnuť. Podobne ako pri ručných mechanických hodinkách to znamená, že sa korunka niekoľkokrát otočí v smere hodinových ručičiek, potom sa nastaví čas vytiahnutím naťahovacieho kolíka von zo zárezu.

Tí z vás, ktorí majú strach z prílišného natiahnutia manuálnych hodiniek, ocenia automatické hodinky. Automaty majú túto šikovnú funkciu, ktorá odpojí naťahovací mechanizmus - niečo ako „kĺzavá spojka“. Bez ohľadu na to, koľkokrát ich natiahnete, nemôžu sa pokaziť. Na druhej strane, staršie manuálne mechanické hodinky tento mechanizmus vždy nemajú.

Ak potrebujete mať svoje automatické hodinky mimo vášho zápästia dlhšiu dobu alebo máte viac ako jedni automatické hodinky, zvážte zakúpenie naťahovača hodiniek. Hodinky sa budú naťahovať aj keď ich nebudete nosiť.

Výhody automatických hodiniek

 • Rovnako prepracované. Automatické hodinky sú rovnako zložité ako ich mechanický predchodcovia - na rozdiel od ručných mechanických hodiniek sa však samonaťahujú.
 • Efektívne Žiadna batéria ani naťahovanie.
 • (Väčšinou) ľahká údržba. Ideálne, ak budete nosiť hodinky každý deň.

Nevýhody automatických hodiniek

 • Občas sa vyžaduje naťahovanie. Ak prestanete nosiť hodinky, prestanú sa naťahovať a prestanú ukazovať správny čas. Potom bude potrebné ručne ich natiahnuť otočením korunky.
 • Určitá údržba. Údržba sa zvyčajne vyžaduje každých päť rokov.

Quartz hodinky

Toto sú hodinky, ktoré zmenili históriu hodiniek. Quartz hodinky debutovali v 60. rokoch v Japonsku. V 80. rokoch 20. storočia zatienili tradičné mechanické hodinky. Batériové hodinky quartz sú v podstate maličký počítač, ktorý sa udržanie presného času spolieha na elektrické impulzy - a nie na manuálne naťahovanie.

Boli pomenované podľa kúska kremeňa v elektronickom motore. Tento kryštál je vodič, ktorý reguluje prúd medzi batériou a elektrickým obvodom.

Na rozdiel od mechanických hodiniek môžu byť hodinky quartz digitálne alebo analógové. Digitálne quartz hodinky zobrazujú čas numericky na LCD obrazovke, zatiaľ čo analógové hodinky majú tradičné ručičky.

Pretože hodinky quartz sú napájané z batérie, ich sekundová ručička sa pohybuje v jednotlivých „tikoch“. Tým sa líši od plynulého pohybu mechanických hodiniek poháňaných kolieskami.

Výhody Quartz hodiniek

 • Cenovo dostupné. Výroba a údržba hodiniek quartz je oveľa lacnejšia ako pri mechanických alebo automatických hodinkách.
 • Jednoduché použitie. Nič sa nenaťahuje a nevyžaduje sa žiadny servis. V prípade potreby iba vymeníte batériu.
 • Sú presné. Elektronika z nich robí najpresnejšie hodinky zo všetkých typov. Väčšina vysoko kvalitných quartz hodiniek stráca iba asi 1-2 sekundy mesačne.
 • Odolné a nenáročné na údržbu. Výkon batérie, a nie veľa pohyblivých častí znamená, že sa o hodinky ľahšie stará ako o mechanické alebo automatické hodinky, a vyžaduje sa menej údržby.

Nevýhody quartz hodiniek

 • Trochu priemerné. Hodinky quartz nemajú zložitosť mechanických hodiniek.
 • Vyžaduje sa dokúpenie dielov. Batérie nevydržia naveky.

Poznámka
Mechanické a automatické hodinky sú cenené znalcami a zberateľmi hodiniek za ich jedinečný a krásny vnútorný mechanizmus.

Tí, ktorí vyžadujú presnosť a spoľahlivosť, uprednostňujú hodinky quartz.

Púzdro hodiniek: Na čom najviac záleží?

Značka a štýl hodiniek majú veľa spoločného s tým, z čoho sú vyrobené. Luxusné hodinky môžu byť vyrobené z prvotriednych drahých kovov (zlato, biele zlato, ružové zlato) až po postriebrené zliatiny. Luxusné náramkové hodinky sú vyrobené aj z iných kovov, ako napríklad hodinky z nehrdzavejúcej ocele, volfrámu a titánu.

Potápačské hodinky a športové hodinky musia byť odolné voči korózii, takže sú často vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo titánu.

Zlaté hodinky

Krásne, tradičné a zaručene upútajú. Zlaté pánske hodinky sú viac ako len merač času. Je to vyhlásenie. Ale zlato nie je lacné. Je pekné a cenné, ale je tiež náchylné k poškriabaniu a poškodeniu. Určite to nie je kúsok, ktorý by ste si mali zobrať na lyžovanie.

Strieborné hodinky

Pánske strieborné hodinky sú viac-menej vzácnosťou. Pravdepodobne preto, lebo na striebre sa vytvárajú škvrny a oceľ je oveľa lacnejšia. Striebro je tiež mäkšie, a ľahko sa poškriabe a prehne. Pozlátená nehrdzavejúca oceľ je bežnejšia a odolnejšia.

Hodinky z nehrdzavejúcej ocele

Nehrdzavejúca oceľ je ľahký, veľmi odolný materiál, ktorý nezhrdzavie, a je jedným z najlacnejších dostupných kovov. Aj keď sa často používa na športové hodinky alebo „lacnejšie“ modely, nehrdzavejúca oceľ sa rovnako používa aj na luxusných hodinkách. V Trendhim nájdete hodinky z nehrdzavejúcej ocele so zlatým aj strieborným tónom.

Titánové hodinky

Majú polovicu z hmotnosti ocele a sú dvakrát odolnejšie. Hlavnou nevýhodou titánu je jeho cena.

Keramické hodinky

Keramika je technicky akýkoľvek nekovový materiál, ktorý je pevný a anorganický. Keramické hodinky, ktoré sú vyrobené z oxidu zirkoničitého, sú rovnako štýlové ako odolné. Keramické hodinky sú okrem hypoalergénnych vlastností tiež odolné voči poškriabaniu. Dokážu zvládnuť aj dlhé roky používania a na slnku nevyblednú.

Hodinkové sklíčka

Kryštál - sklíčko, ktoré zakrýva a chráni ciferník a prednú časť hodiniek - je rovnako dôležitý ako materiál puzdra. Od plastu po zafírové sklíčko, každý materiál má svoje vlastné jedinečné vlastnosti a cenovú dostupnosť. Nižšie nájdete výhody a nevýhody jednotlivých typov sklíčok hodiniek.

1. The watch crystal protects the dial.

Čo je hodinkové minerálne, akrylové a zafírové sklíčko? Ktoré je trvácnejšie a odolnejšie voči poškriabaniu?

Minerálne kryštálové sklíčko
Minerálne sklíčko je jedným z najbežnejších druhov sklíčka používaného na hodinkách. Je odolnejšie voči poškriabaniu ako akrylové a dostupnejšie ako zafírové. Na minerálnom sklíčku nie je nič zlé a nájdete ho na rôznych hodinkách. Nenechajte sa preto zmiasť skutočnosťou, že ide o „typické hodinkové sklíčko“, a že sa radí do kategórie priemerných materiálov.

 • Ponúka väčšiu odolnosť voči poškriabaniu ako akrylové
 • Menej reflexné ako zafírové sklíčko
 • Menej odolné voči poškriabaniu ako zafírové
 • Ťažko sa leští a môže sa pri náraze rozštiepiť alebo zlomiť

Akrylové kryštálové sklíčko
Akrylové hodinkové sklíčko vlastne vôbec nie je skutočné sklo. Je to plast a je tiež známy pod menom plexisklo. Nie je to príliš pevný materiál, ale je široko používaný kvôli svojej cenovej dostupnosti a skutočnosti, že sa dá jednoducho tvarovať. Akryl je možné leštiť, aby sa odstránili jemné škrabance, a nebude sa štiepiť ako zafírové sklíčko... pozor však na hlboké škrabance.

 • Cenovo dostupné
 • Vysoko citlivé na poškriabanie
 • Veľká odolnosť voči nárazu vďaka svojej pružnosti
 • Môžete mať pocit, že je ciferník zakalenejší ako pri akrylovom sklíčku

Zafírové kryštálové sklíčko
Keď hovoríme o hodinkách so zafírovým sklíčkom, hovoríme o kvalitných hodinkách. S výnimkou materiálov, ako sú diamanty alebo karbid volfrámu, je zafírové sklíčko jedným z najtvrdších materiálov na zemi. Tento materiál je mimoriadne odolný voči poškriabaniu, ale pri extrémne silnom náraze sa môže rozbiť. Najväčšou výhodou hodiniek so zafírovým sklíčkom je, že sa veľmi ťažko poškriabe.

 • Najtvrdšie dostupné sklíčko hodiniek
 • Mimoriadne ťažké ho poškriabať
 • Jasný pohľad na číselník - nie je zakalené ako akrylové sklíčko
 • Bez antireflexnej vrstvy môže byť pre niektorých ľudí príliš reflexné
 • Môže sa rozbiť pri veľmi silnom náraze

Mierne alebo výrazne klenuté zafírové sklíčko - Ktoré je lepšie?

Keď sa rozhodnete pre hodinky so zafírovým sklíčkom, ďalším krokom je výber medzi mierne alebo výrazne klenutým sklíčkom.

Mierne klenutý kryštál je zospodu plochý a na vrchu klenutý. Možno zistíte, že klenutie skresľuje pohľad na ciferník, pretože vytvára objektív, cez ktorý sa musíte pozrieť, aby ste zistili čas.

Výrazné dvojité klenuté sklíčko je klenuté zvonka aj zvnútra. Vďaka tomuto zafírovému sklíčku zaznamenáte čas na číselníku s veľmi malým alebo žiadnym skreslením.

Iné možnosti hodinkových sklíčok:

 • Zafírové minerálne hodinkové sklíčko – Tento typ hodinkového kryštálu je vyrobený potiahnutím minerálneho sklíčka tenkou vrstvou zafírového sklíčka. Medzi týmto a skutočným zafírovým sklíčkom sú obrovské rozdiely. Presný materiál vždy overte v popise produktu. Ak máte pochybnosti, obráťte sa na zákaznícku podporu.

 • Živicové hodinkové sklíčko – Niektoré hodinky sú inzerované ako hodinky so živicovým sklíčkom. Tento typ hodinkových sklíčok má podobné vlastnosti ako akryl a je cenovo dostupnou voľbou pre hodinkové sklíčka.

Remienky na hodinkách

Remienky sa môžu líšiť podľa štýlu, materiálu a dizajnu. Na hodinkách tvoria dôležitejšiu časť.

Pri rozhodovaní medzi koženým alebo kovovým remienkom popremýšľajte o tom, kde budete hodinky nosiť a čo budete mať oblečené . Budete ich nosiť s oblekom do kancelárie alebo do divadla? V záhrade? Na svahu? Budete potrebovať remienok, ktorý bude nielen vyzerať dobre s vaším oblečením, ale bude aj odolný voči rôznym poveternostným vplyvom.

Na veľkosti zápästia záleží tiež. Malé zápästie môže byť príliš zaťažené kovovým remienkom, aj keď má rovnakú veľkosť ako kožený remienok.

Kovové remienky

Kovový remienok môže byť vyrobený zo zlata, ocele, titánu alebo akýchkoľvek iných kovov, podobne ako puzdro. Zvyčajne za zapína kovovou sponou. Kovové remienky môžu byť vyrobené z článkov alebo zo sieťoviny. Rovnako ako puzdrá, aj kovové náramky sú odolné, ale ľahko sa poškriabu. V závislosti od kovu je ich výmena nákladnejšia.

Kožené remienky

Pánske kožené hodinky sú najbežnejšie zo všetkých... ale bežné neznamená nudné. Kožené remieky môžu byť vyrobené z kože akéhokoľvek zvieraťa - od kravy po krokodíla a hodia sa takmer ku všetkým ciferníkom.

Koža je klasická, pohodlná a bezpečná pre alergikov na kov. Kožené remienky sú odolné, ľahké a štýlové. Ďalšou skvelou vecou na koži je to, že dodáva vášmu vzhľadu vintage štýl. Kožené remienky môžu mať viacero podôb - hladké, razené, tuhé, prešité alebo nafarbené.

Látkové remienky

Syntetické materiály sú všeobecne cenovo dostupné, nenáročné na údržbu a pohodlné na nosenie. Nylon je vynikajúci materiál pre aktívnych ľudí. Je veľmi trvácny a odolný voči vode, UV žiareniu a drsnému zaobchádzaniu. A ak máte radi farby, možnosti pri látkových remienkoch sú nekonečné!

Najbežnejším typom textilného remienka je remienok NATO. Hodinky s NATO remienkom boli určené pre vojakov v 70. rokoch. Sú to jednodielne remienky, ktoré sa dajú ľahko vymeniť odstránením dvoch pružinových kolíkov pripevnených k hodinkám.

Perlon je ďalší populárny látkový remienok. Tieto pevne tkané nylonové remienky sú hrubé, ale prekvapivo priedušné.

Poďme si to zhrnúť
Športové hodinky pre mužov sa zvyčajne vyrobené z gumy alebo kovu. Obidva materiály sú určené pre trvácne a vodeodolné hodinky.

Kovové remienky slúžia aj ako štýlové doplnky.

Koža sa nebude hodiť na hodinky, ktoré sa dostávajú do kontaktu s vodou alebo potom, ale je to dobrá voľba pre udalosti, na ktoré sa chcete krajšie obliecť.

Uistite sa, že ste si vybrali hodinky s vymeniteľným remienkom (ak je to možné). Sú vybavené rýchloupínacím kolíkom, vďaka ktorému bude prechod z čiernej na hnedú kožu hračkou!

Funkcie hodiniek

Funkcie hodiniek zobrazujú iné veci ako čas. Môžu zobrazovať dátum, chronograf (stopky), časové pásma, teplotu, budík, tachymeter, fázy mesiaca alebo kalendár.

Zobrazenie dátumu

 • Dátumovka - Malý otvor, ktorý zobrazuje dátum (zvyčajne vedľa tretej hodiny).
 • Veľké zobrazenie dátumu - Ľahko čitateľné okno s veľkými číslicami.
 • Dátumové koliesko - Stredová ručička so šípkou smerujúcou k dátumu pozdĺž vonkajšej lunety ciferníka.

Podrobnejšie dátumové funkcie môžu ukazovať deň v týždni, mesiac, kalendár alebo dokonca porovnanie reálneho času a slnečného času.

Chronograf

Chronograf sú malé stopky zabudované do pohybu hodiniek.

 • Chronograf s jedným alebo dvoma tlačidlami - Obsahuje tlačidlo spustenia, zastavenia a resetovania.
 • Flyback chronograf - Mierne sa líši od bežného chronografu. Vo flyback chronografe môžete použiť tlačidlo reset bez toho, aby ste museli chronograf zastaviť.
 • Chronograf Split-second - Umožňuje vám zmerať dve samostatné obdobia. Kým jedna ručička slúži na načasovanie, druhou môžete stopky zastaviť, spustiť alebo vynulovať.
 • Tachymeter - Niekedy je tachymeter umiestnený okolo okraja analógových hodiniek a vypočíta rýchlosť na základe času jazdy tým, že prepočítaný uplynutý čas (v sekundách na jednotku) prevedie na rýchlosť (v jednotkách za hodinu). Môže merať aj vzdialenosť na základe rýchlosti.

Cestovateľské funkcie hodiniek

Či už ste pilot, často lietate alebo ste iba človek, ktorého fascinujú časové pásma, cestovanie vám môžu výrazne uľahčiť 2 dôležité funkcie na hodinkách.

Hodinky s duálnym časom a GMT

 • Funkcia duálneho času – Hodinky s duálnym časom vám umožňujú zistiť čas v 2 rôznych časových pásmach. Odtiaľ pochádza aj názov „duálny čas“. Veľmi praktické, že? Táto funkcia je poháňaná rovnakým strojčekom a má hlavný číselník a vedľajší číselník. Väčšina hodiniek s duálnym časom využíva 24-hodinový číselník na menšom ciferníku a 12-hodinový číselník na väčšom, hlavnom ciferníku. Táto funkcia je skvelá pri cestovaní medzi rôznymi časovými pásmami a vždy vám prezradí aj to, aký je čas u vás doma... alebo tu v Trendhim, ak by ste to chceli vedieť.
 • Funkcia GMT – Hodinky s GMT majú rovnakú funkciu ako duálne hodinky (udávajú čas v 2 rôznych časových pásmach) s bonusom sledovania tretieho času.
  Väčšina hodiniek používa na ciferníku 12-hodinový interval. To znamená, že hodinová ručička obchádza ciferník dvakrát každý deň (24 hodín). S funkciou GMT budú mať hodinky ešte jednu hodinovú ručičku, ktorá prejde okolo ciferníka raz a bude odkazovať na 24-hodinové ukazovatele umiestnené na lunete.
  Ak chcete zistiť 3. čas pomocou GMT, otočte lunetu podľa rozdielu medzi GMT (greenwichský stredný čas) a časom, ktorý chcete zistiť. Pre väčšinu cestovateľov stačia hodinky s duálnym časom s 2 časovými pásmami. Ak ste matematický expert, potrebujete vedieť tri časy alebo iba potrebujete výzvu, rozhodnite sa pre funkciu GMT.

Ďalšie funkcie

 • Fázy mesiaca - Zobrazujú, či je mesiac v splne, prvej štvrti, nove alebo poslednej štvrti.
 • Indikátor zostatku energie - Zobrazuje zostávajúce množstvo energie v mechanických alebo automatických hodinkách (podľa napätia hlavného pera).
 • Budík
 • Minútový opakovač - Upozornia na čas na požiadanie aktivovaním posuvného dielu na mechanických hodinkách.
 • Tourbillon - Všeobecne sa jedná o funkciu starších mechanických hodiniek a je zameraný na potlačenie účinkov gravitácie, keď sa hodinky zaseknú v určitej polohe.

Čo znamená ATM na pánskych hodinkách?

Ak ste sa niekedy pozreli na zadnú časť hodiniek, pravdepodobne ste videli písmená ATM a na nich vyryté označenie pre vodeodolnosť „water-resistant“.

ATM je skratka pre „Atmosféru“ a znamená vodeodolnosť - netreba si ju mýliť s bankomatom. Bez ohľadu na to, koľko tlačidiel stlačíte... vaše hodinky nebudú chrliť peniaze.

Vodeodolný neznamená vodotesný. Skôr ako sa ponoríte do hlbín, pozrite sa na náčrt nižšie a uvidíte, čo presne vaše hodinky zvládnu.

 • 3 ATM / 3 bar / 30m / 100ft – Vaše hodinky odolajú dažďu, náhodnému postriekaniu, umývaniu rúk a umývaniu auta (pokiaľ ich neponoríte do vody).
 • 5 ATM / 5 bar / 50m / 165ft – Vaše hodinky odolajú tomu istému ako hodinky 3 ATM + sú vhodné na plávanie a sprchovanie. Neberte si hodinky s 5 ATM na potápanie a nenoste ich na vodné športy.
 • 10 ATM / 10 bar / 100m / 330ft – Spolu s výhodami hodiniek 3 ATM a 5 ATM sú hodinky s 10 ATM vhodné na väčšinu vodných športov, plávanie, surfovanie a šnorchlovanie. Nie sú vhodné na hlboké ponáranie ani potápanie.
 • 20 ATM / 20 bar / 200m / 660ft – Vaše hodinky sú vhodné na plávanie, potápanie, ale aj náročnejšie vodné športy. A aj na akýkoľvek dlhý, relaxačný kúpeľ, ktorý plánujete.

*Bar označuje tlak vody.

Keď je pri hodinkách označené, že sú vodotesné do 100 metrov, neznamená to, že môžu ísť do hĺbky 100 metrov. Toto číslo vám hovorí, že hodinky vydržia rovnaký tlak ako v hĺbke 100 metrov. Inými slovami, neberte si hodinky s 3 ATM (30 metrov) na svoju ďalšiu plavbu na Tahiti.

Spravidla by ste nemali chodiť plávať s hodinkami, pokiaľ na zadnej strane nie je 10 ATM alebo viac.

Ako zistím svoju veľkosť hodiniek?

Áno, na veľkosti záleží. Určite nechcete hodinky s remienkom tak veľkým, že sa vám budú posúvať hore a dole po zápästí... ani nechcete hodinky s tak veľkým puzdrom, ktoré vám bude vytŕčať z rukávu!

Veľkosť remienka

Remienky väčšiny hodiniek k formálnemu oblečeniu a športových hodiniek umožňujú ľahké nastavenie. Niektoré kovové remienky sa skladajú z článkov, ktoré sa môžu pridať alebo odstrániť .

Šírka remienka sa vzťahuje na vzdialenosť medzi výstupkami (dierami), kde sa remienok spája s hodinkami. Vo všeobecnosti by mal remienok zodpovedať vzdialenosti medzi vnútornou časťou výstupkov na hlave hodiniek.

Dĺžka remienka závisí od veľkosti zápästia a zahŕňa dve merania - chvostová časť (dĺžka dlhej časti) a sponová časť (dĺžka krátkej časti bez spony).

Dĺžka je vyjadrená napríklad v milimetroch - 120/70 mm.

Toto je štandardný sprievodca pri výbere vhodnej dĺžky remienka:

 • 6.0 - 6.5” zápästie (150 - 164 mm) = 120/70 mm remienok
 • 6.6 - 7.0” zápästie (165 - 178 mm) = 125/75 mm remienok
 • 7.1 - 7.5” zápästie (179 - 190 mm) = 130/80 mm remienok
 • 7.6 - 8.0” zápästie (191 - 203 mm) = 135/80 mm remienok
 • 8.1 - 8.5” zápästie (204 - 216 mm) = 140/85 mm remienok
 • 8.6 - 9.0” zápästie (217 - 229 mm) = 145/90 mm remienok

Veľkosť puzdra hodiniek

Nadmerne veľký ciferník, ktorý vytŕča z vášho rukávu, je nepríjemný a nevyzerá dobre, a super malé puzdro zase sťažuje čítanie času (a vaše zápästie bude vyzerať obrovsky).

Puzdro na hodinky by malo byť úmerné vašej stavbe tela - nie príliš objemné a nie príliš malé.

Pre väčšinu mužov vo všeobecnosti platí, že puzdro hodiniek má priemer medzi 34 mm - 50 mm (merané od jednej strany ciferníku po druhú). Ak máte tenké alebo úzke zápästie, mali by ste si pozrieť niečo menšie ako 40 mm. Čokoľvek väčšie ako 50 mm urobí zaručene vyhlásenie.

Hrúbka puzdra

Hrúbka puzdra je spravidla priamo úmerná jeho priemeru. To znamená, že čím väčší je priemer, tým hrubšie je puzdro.

Hrúbka puzdra má veľa spoločného s jeho dizajnom - najmä s typom strojčeka. Mechanické hodinky potrebujú oveľa viac miesta pre kolieska a ozubené kolieska. Počet rôznych funkcií má tiež vplyv na veľkosť... rovnako ako aj celkový štýl hodiniek.

Je vhodné zvoliť si také puzdro, ktoré bude dobre sedieť na tvar a veľkosť vašej ruky.

Zvážte veľkosť remienka a to, s čím chcete hodinky nosiť. Hodinky, ktoré budete nosiť k obleku, by mali byť dostatočne tenké na to, aby sa dali zasunúť pod manžetu .

Zobrazený produkt: Hodinky Spring Kevil

Výber hodiniek, ktoré vyhovujú potrebám a želaniam, je na jednotlivcovi. Každý človek je iný. Niektorí z vás chcú iba sledovať konkrétne funkcie v posilňovni, iní hodinky zase potrebujú na to, aby sa vedeli vrátiť domov po turistike. Niektorí chcú nosiť remeselnícku kvalitu pravých mechanických hodiniek a niektorí chcú zase elegantný doplnok (možno s trochou šmrncu) na black tie udalosti.

Dobre vypracované hodinky sa ľahko môžu stať vecou, bez ktorej nebudete chcieť opustiť domov. A keď príde na zistenie času, ani ten najnovší smartphone sa nebude dať porovnať.

Vy sa pýtate – My odpovedáme

Mám si kúpiť mechanické hodinky?

Typ hodiniek, ktoré vám vyhovuje, závisí od faktorov, ako napríklad ... kde ich budete nosiť, ako často ich budete nosiť a od vašich osobných potrieb a vkusu.

Mechanické hodinky sú klasické ručne naťahovacie hodinky poháňané malými kolieskami a ozubenými kolieskami. Hodinky quartz je moderný kúsok napájaný z batérie, zatiaľ čo automatické hodinky sú niečo medzi nimi.

Mechanické hodinky sú najobľúbenejšie u znalcov hodiniek, a to preto, že sú zložito vypracované. Pre podrobnejší popis každého typu hodiniek a ich výhody a nevýhody, prejdite nahor.


Ako si môžem kúpiť pánske hodinky online?

Už ste v Trendhim, takže si môžete jednoducho pozrieť naše hodinky kliknutím sem!

Pomôže vám to vyfiltrovať vyhľadávanie podľa materiálu remienka a typu strojčeka.


Aké sú najlepšie hodinky pre vonkajšie aktivity?

Najlepšie hodinky pre vás sú také, ktoré najlepšie vyhovujú typu činnosti, ktorú rád vykonávate.

Ak budete blízko vody alebo vo vode, budete chcieť vodotesné (alebo vodeodolné) hodinky. Ak je vaša činnosť obmedzená na pešiu turistiku a trochu záhradničenia, budú sa vám hodiť vojenské hodinky alebo všeobecné športové hodinky.


Akú hrúbku remienka by som si mal kúpiť?

Hrúbka remienka má veľa spoločného s tým, ako sedí na zápästí. Pri prvom pokuse o kúpu hodiniek zvážte veľkosť puzdra, ale aj veľkosť a umiestnenie výbežkov na uchytenie remienka.

Ak je puzdro hodiniek malé, alebo sú malé výbežky, veľký remienok nebude vyzerať dobre. To isté platí pre veľké výbežky a veľké puzdro.

Základné pravidlo - zamerajte sa na remienok s rovnakou hrúbkou ako výbežky, nie však hrubšie ako puzdro.


Ktoré hodinky sa hodia na malé zápästie?

Ak ste o niečo menší ako priemerní muži, nebojte sa - existujú hodinky vhodné aj pre vás.

„Malé“ zápästie je zvyčajne také, ktoré meria menej ako 17 cm. Pre túto veľkosť by ste si mali pozrieť hodinky s priemerom puzdra pod 40 mm, tenkým remienkom a minimálnym objemom. Veľké korunky, tlačidlá a ďalšie špeciálne funkcie nechajte pre muža s veľkým zápästím.


Nové kolekcie

Kolekcia náramkov Sanatio

Či už majú mystické sily alebo nie, kolekcia Sanatio ponúka prírodné kamene. Každá korálka je špecifická, každý náramok...

Zatiahnite závesy

Skeletové hodinky odhaľujú hodinkový strojček poháňajúci ručičky a nútia nás pýtať sa: „prečo bol tento nádherný mechani...

Kolekcia Amager

Náhrdelník o vás môže veľa povedať. Ale zvyčajne nesie jedinú správu. Tieto náramky a náhrdelníky majú mnohostranný vzhľ...

Zatieňte si oči - Dodajte životu farby

Zatieňte si toto leto oči s kvalitnými okuliarmi. Kolekcia Waykins Thea - 39 nových štýlov pánskych slnečných okuliarov.

Vodotesné hodinky so zafírovým sklom

Váš príbeh sa nikdy nezastaví, tak prečo by sa mali zastaviť vaše hodinky? Vďaka vodotesnosti do 100 metrov, nehrdzavejú...

Vaše vianočné doplnky

Od motýlikov a vreckoviek do saka, až po manžetové gombíky a kravaty - všetky vianočné doplnky dostanete pekne zabalené....

Personalizovaný darček pre neho

Inšpirujte sa a vyberte si z našej širokej ponuky personalizovaný darček, ktorý sa bude hodiť ku každému štýlu.

Chronografy z chirurgickej nehrdzavejúcej ocele so zafírovým sklom

Vďaka presnému zobrazovaniu času a najlepším materiálom vo svojej triede vám kolekcia Ray umožní stráviť čas štýlovo.

Skladacie okuliare Waykins + 31 nových štýlov

Od skladacích slnečných okuliarov po šošovky odolné voči poškriabaniu, naše najnovšie slnečné okuliare sú vyrobené tak,...

Zobraziť všetky kolekcie

Nové články

Ako sme navrhovali kolekciu Traveller

Všetci túžime spoznávať svet. Táto túha taktiež inšpirovala výrobu našich doplnkov určených na dobrodružstvo.

Pánske svadobné prstene a obrúčky – Vaša kompletná príručka

V tejto príručke sa dozviete všetko - od výberu správnej veľkosti prsteňa až po nakupovanie netradičných obrúčok a prste...

Liečivé náramky pre mužov – aký majú význam jednotlivé šperkové kamene

Zistite, čím sú pánske liečivé náramky so šperkovými kameňmi výnimočné a ako si vybrať ten pravý.

Valentínsky darček pre neho

Vyberte mu na deň sv. Valentína darček, ktorý bude pre neho znamenať veľa - od hodiniek, až po prstene, náhrdelníky a ná...

Čo sú 24-hodinové jednoručičkové hodinky a prečo by ste ich mali nosiť?

Objavte, ako nastavovať 24-hodinové jednoručičkové hodinky a ako na nich čítať čas, a pozrite sa, prečo by ste ich mali...

Hodinky s mesačnými fázami a ako ich nastaviť

Naučte sa, ako čítať a nastavovať najstaršiu funkciu hodiniek na svete - fázy mesiaca.

Ako čistiť a starať sa o pánske náramky

Odpovieme vám na všetky otázky týkajúce sa čistenia a starostlivosti o pánske náramky. Dozviete sa všetko od toho, či mô...

4 otázky, na ktoré by ste si mali odpovedať pred kúpou skeletových hodiniek

Ak si položíte tieto 4 otázky, pomôže vám to vybrať si tie správne pánske skeletové hodinky a budete vedieť ako ich udrž...

Ako nosiť vreckové hodinky so štýlom?

v tejto príručke sa naučíte, ako nosiť vreckové hodinky správnym spôsobom - od výberu retiazky na vreckových hodinkách a...

Zobraziť všetky články
Späť
Zmeniť moje heslo

Ďakujeme vám! Ak máte účet, dostanete od nás e-mail. Ak od nás nedostanete e-mail, je to preto, že nemáte účet. Účet si môžete vytvoriť kliknutím na VYTVORIŤ ÚČET v našej ponuke „Prihlásiť sa“

Oops! Potrebujeme Vašu emailovú adresuVaša emailová adresa je nesprávna