365 dní na vrátenie tovaru
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
02 333 251 71 - (pracovné dni 9.00-17.00 )
Všetky doplnky
Doplnky k obleku
Šperky
Tašky & Peňaženky
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Hodinky
Holenie
Ihly do saka / klopy
Klobúky / Čiapky
Kravaty
Manžetové gombíky
Motýliky
Náramky
Náušnice
Okuliare s priehľadnými sklami
Opasky
Peňaženky
Prstene
Retiazky / Náhrdelníky
Rukavice
Slnečné okuliare
Spony na kravatu
Starostlivosť o bradu
Tašky
Traky
Vreckovky do saka
Šály
02 333 251 71
Pracovné dni 9.00-17.00
Prezrieť si všetko

Personalizované doplnky k vášmu svadobnému obleku

Chcete pridať niečo osobné do outfitu na váš veľký deň. Požiadali sme organizátorku svadieb Emily Burtonovú, aby nám dala tipy na to, ako urobiť svadbu nezabudnuteľnou. Poradila nám veľa vecí - od výberu personalizovaných manžetových gombíkov až po nápady na darčeky pre družbov.

Aj keď si môžete myslieť, že oblečenie pre ženíchov zhŕňa iba dve možností - smoking alebo oblek - v skutočnosti je oveľa viac detailov, ktoré do vášho oblečenia pridajú osobnosť a kreativitu. A keď pridáte aj nejaké osobné prvky, vytvoríte jedinečný vzhľad, ktorý sa od svadobného páru očakáva.

Či už ide o pastelovú kravatu s iniciálami ženícha alebo oceľové manžetové gombíky s vygravírovaným dátumom svadby, tieto malé detaily prispievajú k príbehu, ktorý začínate tým, že poviete „Áno“.

Opýtali sme sa organizátorky svadieb Emily Burtonovej , ako zmeniť svadbu z obyčajnej na neobyčajnú, vďaka niečomu tak jednoduchému, ako sú doplnky k obleku.

Gravírovanie, razenie a lisovanie za tepla

Pokiaľ ide o doplnky k vášmu svadobnému obleku, najlepšie fungujú 3 spôsoby ich personalizovania: laserové gravírovanie, razenie a lisovanie za tepla.

Čo je to laserové gravírovanie?

Laserové gravírovanie využíva laserový lúč na odparenie kovu personalizovaného objektu. Je to veľmi rýchla metóda a vytvára jasný text s ostrou presnosťou.

Tento spôsob je pre kov oveľa bezpečnejší, ako iné druhy gravírovania, ktoré využívajú nástroje a dotýkajú sa povrchu šperku.

Čo by som si mal nechať vygravírovať na doplnok k obleku?

„Pokiaľ sa jedná o personalizované správy na doplnkoch svadobných oblekov, naozaj nemáte žiadne limity. Malé detaily, ako je vygravírovaný dátum svadby na kravatovej spone alebo iniciály páru na hodinkách, pôsobia mimoriadne dobre.

A nezabudnite tiež na družbov! Vynikajúce darčeky sú manžetové gombíky s vygraírovanými iniciálami alebo traky s osobným textom.“

Nie si istí ohľadne textu? Tu nájdete tipy a nápady na gravírovanie.

Čo je to vystúpené razenie?

Vystúpené razenie (debosovanie) je technika používaná na kožených opaskoch a peňaženkách.

Tento proces zahŕňa vtlačenie zvoleného dizajnu do kože, aby sa vytvoril odtlačok. Debosovanie kože nepoškodzuje zadnú časť materiálu a považuje sa za bezpečnejšie ako vtlačené razenie (embosovanie) kvalitného koženého tovaru.

Aký je rozdiel medzi embosovaním a debosovaním?
Oba spôsoby sú ideálne na personalizovanie kožených výrobkov a oba využívajú kovový predmet, ktorý sa zahreje a vtlačí sa do materiálu.

Hlavný rozdiel spočíva v tom, že pri embosovaní je vzor vyrazený zdola. Pri debosovaní sa dizajn dosiahne vyrazením spredu.

Embosovanie môže mať viac detailov ako debosovanie, ale mení prednú a zadnú časť produktu.

Kde všade sa dá na svadbe využiť technika razenia?

„Razenie (debosovanie) sa dá využiť viacerými spôsobmi, nielen na pozvánkach a iných dekoráciách.

Je to jednoduchý spôsob, ako upraviť všetky darčeky pre družbov tak, aby boli niečím špeciálne. Ak si necháte vyraziť iniciály každého družbu na kožený opasok alebo peňaženku, bude to pekný spôsob, ako sa im poďakovať za to, že vás sprevádzali počas vášho svadobného dňa. A bude to aj skvelý spôsob ako dosiahnuť, že budú všetky opasky rovnaké!

Ak hľadáte nejaký jemný darček pre ženícha... kožená peňaženka, na ktorej je vytlačený monogram, je pamiatka, ktorej sa určite poteší. “

Čo je lisovanie za tepla?

Tepelný lis je stroj, ktorý vtlačí vlastný dizajn na kus látky - napríklad na kravatu, motýlika alebo vreckovku do saka. Využíva pritom kombináciu tepla a tlaku za určitý čas.

K dispozícii sú 2 typy tlače pomocou prenosu tepla: vinylový prenos tepla a prenos tepla digitálnej tlače.

Proces vinylového prenosu tepla - V tomto prípade zariadenie vyreže písmená z farebného vinylu a prístroj na tepelné lisovanie prenesie každé písmeno na tkaninu.

Proces digitálneho prenosu tepla - Pri tomto postupe sa písmená digitálne tlačia na papier na prenos tepla pomocou špeciálneho atramentu. Pri použití zariadenia na tepelné lisovanie sa vzor alebo písmená prenesú z papiera na predmet.

Bez ohľadu na typ prenosu, jedná sa o zariadenie na tepelné lisovanie, ktoré poskytuje teplo a tlak na prenos osobnej správy. A je bezpečné ju očistiť... hoci vašu hodvábnu kravatu už nie.

Môžete tlačiť na hodváb?
Veľa svadobných doplnkov je vyrobených z hodvábu. Pri správnej teplote môžete upraviť aj vašu hodvábnu vreckovku do saka alebo kravatu.

Ako personalizovať svadobné doplnky?

„Jediné obmedzenie je iba skutočný priestor na doplnku. Určite nebude možné na vašu kravatu pridať celý text vašej obľúbenej skladby. Namiesto toho vytlačte na vreckovku do saka dátum, kedy ste sa zasnúbili alebo súradnice miesta svadby.

Najlepším spôsobom, ako získať peronalizovanú kravatu bez platenia ceny za zákazku, je nechať si vytlačiť svoje iniciály alebo zdieľaný monogram.

Nech sa rozhodnete akokoľvek, uistite sa, že to bude niečo, čo obaja oceníte a budete si pamäť ešte dlhé roky.“

Čo je to monogram?

Monogramy poznáme z rímskej a gréckej histórie. Moderné monogramy sú dizajny pozostávajúce z 2 alebo viacerých iniciálov. Typické poradie je krstné meno, stredné meno a priezvisko. Vytvárajú sa bez bodiek.

Aj keď sa už nepoužívajú na minciach, pridanie monogramov na vreckovku do saka alebo kravatu, alebo vygravírovanie iniciálov na manžetové gombíky je perfektný spôsob, ako urobiť svadobný dar oveľa premyslenejší a jedinečnejší. A je to aj spôsob, ako urobiť doplnky k obleku ženícha oveľa osobnejšie.

Druhy monogramov

Jednopísmenové monogramy
Jednopísmenové monogramy používajú iniciálu priezviska alebo, menej obyčajne, iniciálu krstného mena.

 • Monogram pre meno Martin Horváth by bude písmeno M pre krstné meno alebo H pre priezvisko.

Dvojpísmenové monogramy
Toto sú najobľúbenejšie monogramy na svadobné dary a doplnky pre ženícha. Poradie iniciálok závisí od veľkosti písmen a rodinného stavu nositeľa.

Pre slobodných mužov a ženy existujú dva bežne používané monogramy:

 • Písmená rovnakej veľkosti - Ak sú všetky písmená rovnakej veľkosti, použite prvé písmeno mena a priezviska... v tomto poradí.
 • Veľké písmo v strede - Ak má niekto tri mená, môže použiť prvé písmeno mena, priezviska a stredného mena. Priezvisko je v strede a je väčšie ako ostatné iniciály.

Svadobné monogramy

Monogramy na svadbách väčšinou obsahujú mená nevesty aj ženícha.

„Veľa mojich klientov pridáva monogram na rodinný predmet, ktorý bežne používajú... na uteráky, plachty a dokonca aj na sklo. Na svadbách sa monogramy môžu pridávať úplne všade - od pozvánok až po bežné dekorácie.“

Koho iniciály idú na prvé miesto vo svadobnom monograme?
Ak nevesta tradične preberá priezvisko manžela, na prvom mieste je jej prvá iniciála, potom ich spoločné priezvisko a nakoniec pôvodné meno.

Emma Marie Andersen a Lars Michael Hansen použijú EHL ako svoj spoločný monogram. E ako iniciála krstného mena, H spoločného priezviska a L krstného mena.

Trojpísmenové monogramy na svadby
Rovnako ako monogramy pre slobodných mužov, existujú aj dva typy trojpísmenových monogramov pre svadby a manželské páry:

 • Písmená v rovnakej veľkosti - V prípade družbov a ženícha sa rozhodnite pre písmená rovnakej veľkosti ( štýl známy aj ako monogramovania). Poradie jeho iniciálok by malo byť krstné meno a priezvisko.
 • Veľké iniciála priezviska v strede - U väčšiny manželských párov je iniciála spoločného priezviska v strede s tým, že iniciála mena nevesty je na začiatku a ženícha na konci.

Kde umiestniť monogram?

Emily navrhuje: „Monogram môžete pridať takmer všade - od doplnkov na ženíchovom obleku až po obrúsky na recepcii. Ale to, že to môžete spraviť, neznamená, že by ste mali.

Pamätajte si, že úspech budú mať len drobné personalizované prvky. Vezmite si napríklad doplnky k obleku. Áno, mohli by ste pridať svoje iniciály na kravatu, vreckovku do saka, manžetové gombíky a ihlu do saka... ale naozaj chcete, aby každý kúsok, ktorý máte na sebe, pútal pozornosť?

Zvoľte si 1 alebo 2 personalizované kúsky - napríklad svadobné manžetové gombíky a vreckovku do saka. Oba doplnky sú dosť malé na to, aby iniciály pútali príliš veľkú pozornosť, ale vy bude vedieť, že sú tieto doplnky niečím obohatené."

Prispôsobené svadobné dary

Či už hľadáte darček pre ženícha alebo pre družbov, nič nebude pôsobiť lepšie, ako keď na darček pridáte niečo osobné.

„Vymyslite niečo, čo je pekné a môže sa to nosiť po celý život. Môže to byť napríklad pár manžetových gombíkov s novým monogramom páru alebo kravata so spoločným priezviskom páru.

Nájsť jedinečný darček pre družbov nemusí byť tak ťažké.

 • Uistite sa, že to, čo im dáte, je zo srdca.
 • Neunáhlite sa a nekúpte prvú vec, ktorú zbadáte.
 • Pouvažujte nad tým, či by takýto darček naozaj chceli.

Mala som veľa svadobných párov, ktoré dávajú darčeky pre družbov v podobe „víkendových balíčkov starostlivosti“. Patria sem položky ako sady na holenie s vygravírovanou britvou, balíček hracích kariet a otvárač na fľaše s monogramom.

Nemusí dať ten istý darček každej osobe na svadobnej hostine.

Ak je jednej z vašich družbov milovníkom vreckoviek do saka, potom mu môžete vybrať nejaký pekný kúsok a pridať na neho aj jeho iniciály. Ak váš svedok rád zbiera peňaženky, potom môžete nechať vyraziť jeho meno na klasickú skladaciu peňaženku.

A ak svadobný darček pre ženícha nakupuje budúca nevesta, nezabudnite, že si na doplnok môžete dať aj niečo iné ako monogram. Pomyslite na to, kde ste sa prvýkrát stretli, miesto, kde ste sa prvýkrát pobozkali alebo dokonca dátum, kedy ste sa zasnúbili. Sú to úžasné spomienky a možno sa zmestia do limitu písmen na vašom personalizovanom darčeku.“

4 veci, ktoré by mal každý ženích vedieť o prispôsobených doplnkoch

 • Menej je viac – “Zvoľte si 1 or 2 doplnky, ktoré chcete personalizovať. Nie sme predsa v škôlke… nemusíte mať vaše meno naozaj na všetkom.”
 • Jasná správa – “Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek správu, uistite sa, že ju nevesta pochopí, keď ju uvidí. Vtip nie je smiešny, ak sa na ňom budete smiať sám.”
 • Zlaďte svadobné farby – “Uistite sa, že každý doplnok zodpovedá celkovej farebnej schéme svadby.“ Pred objednaním to dôkladne skontrolujte, pretože personalizované položky sa nedajú vrátiť. Pre viac informácií ohľadne ladenia farieb si prečítajte radu od Emily.
 • Nevesta musí byť hviezda – “Áno, je to váš veľký deň... ale úprimne, je to hlavne jej veľký deň. Nech sa rozhodnete pre akékoľvek doplnky alebo personalizovaný štýl, uistite sa, že hviezdou bude stále ona. A potom to tak robte až do smrti."

Vy sa pýtate – My odpovedáme

Aké sú trendy v personalizovaní doplnkov k svadobným oblekom?

„V časti USA, kde žijem, je obľúbené vygravírovanie dátumu svadby a iniciálov na zadnej strane hodiniek. Pracovala som aj s mnohými ženíchmi, ktorí mali osobný odkaz vyšitý na vnútornom vrecku na saku.“


Koľko by som mal minúť za darčeky pre družbov?

Pri nákupe darčekov pre svojich družbov zvážte nasledujúce otázky:

 • Koľko ich bude na svadbe?
 • Ako ďaleko budú cestovať?
 • Musia si na svadbu kúpiť špeciálne oblečenie? Ak áno, koľko minú?
 • Aké ďalšie výdavky budú mať na svadbe?

„V tomto prípade nie sú žiadne fixné pravidlá, ale dobrým zvykom je dať dar, ktorý stojí 20 - 30% z toho, čo vaši družbovia minú kvôli svadbe.

Kúpte im niečo, vďaka čomu budú vedieť ako si vážite, že boli súčasťou vášho života a našli si čas osláviť s vami aj tento veľký deň."


Ako by sa mali nakupovať svadobné dary s monogramom?

Svadobný dar by mal byť rovnako nezabudnuteľný ako obrad. Pridanie monogramu na svadobný dar je skvelý spôsob, ako si túto udalosť pripomenúť.

„Predtým, ako ho objednáte, poraďte sa s nevestou alebo blízkym rodinným priateľom, či si nevesta necháva rodné priezvisko. Toto vám napovie, ako určiť iniciály v monograme. “

Nezabudnite na to, že keď nejaký produkt personalizujete, už sa nebude dať vrátiť.


Môžu mať aj iné darčeky pre mužov monogramy?

Áno. Monogramy nie sú vhodné len pre svadobné dary... dokonca aj nezadaní muži ocenia, keď budú mať svoje iniciály na manžetových gombíkoch alebo pekne umiestnené na svojich obľúbených motýlikoch.

Pre pánske darčeky odporúčame používať iniciály jeho krstného mena a priezviska. Je to formát, ktorý vyzerá dobre na všetkom, od hodiniek po kravaty. Navyše je aj ľahko rozpoznateľný, že sa jedná o iniciály.


Aké sú obmedzenia v znakoch pri gravírovaní, lisovaní za tepla a razení v Trendhim?

Naše limity sú nasledujúce:

 • Gravírovanie - 20 znakov
 • Lisovanie za tepla - 7 - 20 znakov (v závislosti od produktu)
 • Razenie - 5 znakov

Nové kolekcie

Vodotesné hodinky so zafírovým sklom

Váš príbeh sa nikdy nezastaví, tak prečo by sa mali zastaviť vaše hodinky? Vďaka vodotesnosti do 100 metrov, nehrdzavejú...

Chronografy z chirurgickej nehrdzavejúcej ocele so zafírovým sklom

Vďaka presnému zobrazovaniu času a najlepším materiálom vo svojej triede vám kolekcia Ray umožní stráviť čas štýlovo.

Skladacie okuliare Waykins + 31 nových štýlov

Od skladacích slnečných okuliarov po šošovky odolné voči poškriabaniu, naše najnovšie slnečné okuliare sú vyrobené tak,...

Šály a čiapky príjemné na dotyk

Každý šál a čiapka z kolekcie Montagna je premyslene navrhnutá pre tie najchladnejšie dni, pretože zadržuje teplo, ale j...

Hodiny s viditeľným mechanizmom

Dante hodinky sú poháňané pohybom. Kým sa budete pohybovať vy, hodinky sa budú pohybovať s vami.

Skladacie tašky pre mestského objaviteľa pripravené na cestovanie

Každá ľahká taška v Kolekcii skladacích tašiek od Lazy Bear je odolná voči vode a navrhnutá v Dánsku. Dá sa ľahko zabali...

Kolekcia talianskych kožených opaskov

Každý kožený opasok je výsledkom kombinácie talianskeho remesla a dánskeho dizajnu. Je to spojenie dlhotrvajúcej funkcie...

Kolekcia Kite

Kolekciu Kite tvorí univerzálny výber ľahkých čiapok. Každý kus je vyrobený zo 100% organickej bavlny, ktorá zaisťuje pr...

Kolekcia Lincoln

Každá peňaženka a taška, vyrobená z jemnej kože v rôznych farbách, kombinuje funkčný dizajn s kvalitou. Koža bude časom...

Zobraziť všetky kolekcie

Nové články

Pánske svadobné prstene a obrúčky – Vaša kompletná príručka

V tejto príručke sa dozviete všetko - od výberu správnej veľkosti prsteňa až po nakupovanie netradičných obrúčok a prste...

Valentínsky darček pre neho

Vyberte mu na deň sv. Valentína darček, ktorý bude pre neho znamenať veľa - od hodiniek, až po prstene, náhrdelníky a ná...

Hodinky s mesačnými fázami a ako ich nastaviť

Naučte sa, ako čítať a nastavovať najstaršiu funkciu hodiniek na svete - fázy mesiaca.

Ako čistiť a starať sa o pánske náramky

Odpovieme vám na všetky otázky týkajúce sa čistenia a starostlivosti o pánske náramky. Dozviete sa všetko od toho, či mô...

4 otázky, na ktoré by ste si mali odpovedať pred kúpou skeletových hodiniek

Ak si položíte tieto 4 otázky, pomôže vám to vybrať si tie správne pánske skeletové hodinky a budete vedieť ako ich udrž...

Ako nosiť vreckové hodinky so štýlom?

v tejto príručke sa naučíte, ako nosiť vreckové hodinky správnym spôsobom - od výberu retiazky na vreckových hodinkách a...

Ako oprať beanie čiapku?

Pomocou jednoduchých pokynov a obrázkov sa naučte, ako oprať čiapku v rukách.

Ako nosiť beanie čiapku: Váš kompletný sprievodca

Túto príručku berte ako svojho sprievodcu svetom štýlov čiapky beanie, materiálov a tipov na nakupovanie, aby ste presne...

Pánske náhrdelníky – Vaša kompletná príručka

Naučte sa, ako štýlovo nosiť pánsky náhrdelník - od výberu správnej dĺžky retiazky, až po nosenie psích známok a krížov

Zobraziť všetky články
Späť
Zmeniť moje heslo

Hurá! Poslali sme Vám email. Už čoskoro sa budete môcť prihlásiť!

Oops! Potrebujeme Vašu emailovú adresuVaša emailová adresa je nesprávna