365 dní na vrátenie tovaru
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
i
02 333 251 71 - (pracovné dni 9.00-17.00 )
Všetky doplnky
Doplnky k obleku
Šperky
Tašky & Peňaženky
Doručenie 5 € - Zadarmo nad 29 €
i
Trendhim
×
Trendhim
Jazyk:
Hodinky
Holenie
Ihly do saka / klopy
Klobúky / Čiapky
Kravaty
Manžetové gombíky
Motýliky
Náramky
Náušnice
Okuliare s priehľadnými sklami
Opasky
Peňaženky
Prstene
Retiazky / Náhrdelníky
Rukavice
Slnečné okuliare
Spony na kravatu
Starostlivosť o bradu
Tašky
Traky
Vreckovky do saka
Šály
02 333 251 71
Pracovné dni 9.00-17.00
Prezrieť si všetko

4 otázky, na ktoré by ste si mali odpovedať pred kúpou skeletových hodiniek

Či už trávite hodiny alebo minúty rozhodovaním sa, či sú pre vás skeletové hodinky vhodné - a ak chcete minúť peniaze za kvalitný strojček a materiály - sami sebe dĺžite, aby ste ten čas využili čo najlepšie. Ako by ste to mali urobiť? Kladením správnych otázok.

Bez ohľadu na to, či si kupujete hodinky prvýkrát, a váš smartfón ste sa rozhodli odložiť, alebo ste muž s kolekciou hodiniek tak drahou, že ju máte zamknutú na zámok, zakúpenie skeletových hodiniek je veľká vec. Je ľahké zamilovať si ich dizajn natoľko, že zabudnete riešiť praktické veci: Sú samonaťahovacie? Môžem na nich vymeniť remienok? Dá sa dobre odčítavať čas z ručičiek?

Aby sme vám pomohli udržať si prehľad o detailoch, vďaka ktorým sú skeletové hodinky také skvelé (alebo nie), vypracovali sme tento kontrolný zoznam otázok, na ktoré by ste si mali pred kúpou odpovedať.

1. Aký typ strojčeka chcete?

Strojček hodiniek je ako motor automobilu - vďaka nemu fungujú.

Pokiaľ ide o skeletové hodinky, používajú sa dva typy strojčekov - automatické (samonaťahovacie) a mechanické (manuálne naťahovanie). Tieto strojčeky sú práve to, o čom by mali byť priehľadné hodinky - schopnosť vidieť vnútorný pohyb hodiniek v dokonalom rytme.

Automatické hodinky sa samonaťahujú a nabíjajú pohybom vášho zápästia, nie batériami. Keď hodinky nosíte, energia sa uloží do pružiny. Automatické hodinky sú klasifikované ako mechanické hodinky, pretože sa tiež dajú naťahovať ručne.

Existujú skeletové hodinky so strojčekom quartz (poháňané na batériu), ale tento typ neponúka rovnaký zážitok ako mechanické skeletové hodinky. Mnohé majú vyrezané skeletové ciferníky, ktoré vyzerajú iba ako ozubené kolesá a kolieska.

Skeletové priehľadné hodinky a vreckové hodinky sú zvyčajne drahé kvôli typu strojčeka, ktorý majú. Vytvorenie automatických mechanických skeletových hodiniek stojí viac ako hodiniek s quartz strojčekom.

Čo sa stane, keď sa vaše automatické hodinky zastavia?
Náramkové hodinky nemôžete nosiť navždy. Čo sa stane, keď sa automatické hodinky zastavia? Automatické hodinky sa musia natáčať samé (vaším pohybom) alebo ručne, aby si nabili svoju výkonovú rezervu. Keď sa vyčerpá táto rezerva, hodinky sa odvinú a prestanú pracovať - trvá to niečo medzi 36 a 48 hodinami.

Keď sa automatické hodinky odvinú, nie je to nebezpečné. Ak necháte vyčerpať výkonovú rezervu, nepoškodia sa. Ak dbáte na presnosť, mali by ste ich pravidelne naťahovať. Keď ich nemáte na sebe, použite automatický naťahovač hodiniek , alebo ich každý deň naťahujete ručne.

Keď prišiel opäť po dlhšej dobe čas na nasadenie automatických hodiniek, na spustenie ich ručne natiahnite.

Zobrazený produkt: Uzamykateľný lakovaný čierny rotačný box na hodinky - 5 hodiniek, Hodinky Asmund Dante , Hodinky Jacob Dante - limitovaná edícia , Hodinky Shaun Ambitio , Hodinky Kristian Mariner & Hodinky Julian Troika

Potrebujete naťahovač hodiniek? Jednou z výhod naťahovača je, že vaše automatické hodinky budú stále presné a pripravené na nosenie. Keď sa rozhodnete hodinky znova nosiť, nemusíte ich resetovať.

2. Akú veľkú časť číselníka chcete vidieť?

Za predpokladu, že sa rozhodnete pre mechanické alebo automatické skeletové hodinky, ďalšou otázkou je, akú veľkú expozíciu chcete. Krása skeletových hodiniek spočíva v tom, že ciferník je buď úplne, alebo čiastočne odstránený, a vnútorná časť hodiniek je viditeľná.

 1. Ciferník
  Časť, ktorá sa na skeletových hodinkách vyrezáva, je ciferník. Ciferník, ktorý sa tiež nazýva tvár hodiniek, zobrazuje čas a skladá sa zo značiek a ručičiek.
  Na niektorých kompletne skeletovaných hodinkách môže byť ťažké odčítať čas, pretože ručičky splývajú s pozadím. Ak je to pre vás problém, zvážte skeletové hodinky s čiastočným ciferníkom – kde sú viditeľné čísla a je ľahké zistiť čas.
 2. Ručičky
  Ručičky ukazujú na značky a ukazujú čas.
 3. Puzdro
  Keď si predstavíte celé hodinky... puzdro je to, čo ich drží pohromade. Puzdrá môžu byť z akéhokoľvek materiálu - od plastu po zlato. Puzdrá z nehrdzavejúcej ocele sú skvelou voľbou z hľadiska ceny a trvácnosti. Ak máte výstavné hodinky, zadná strana puzdra môže byť z kovu alebo zo skla.
 4. Kryštál
  Priehľadná časť hodiniek - časť, cez ktorú sa pozeráte - sa nazýva kryštál. Môže byť vyrobený zo skla, plastu alebo zafíru. Zafírový kryštál (zafírové sklo) je najodolnejší voči poškriabaniu, ale prejaví sa na vyššej cene.
 5. Výstupky
  Výstupky sú zvyčajne vyrobené z kovu a pripevňujú remienok na puzdro hodiniek. Ak chcete jednoducho vymeniť remienok, skontrolujte, či je pripojený k rýchloupínacím kolíkom.
 6. Luneta
  Luneta je krúžok obklopujúci ciferník, ktorý drží kryštál na svojom mieste. Niektoré hodinky sú zobrazené aj na lunete.
 7. Korunka
  Korunka je tá časť hodiniek, pomocou ktorej sa nastavuje čas alebo mení dátum. Na mechanických skeletových hodinkách sa ňou naťahuje hlavné pero. Korunka je vlastne také menšie veliteľské stredisko.
 8. Značky
  Značky majú mnoho podôb - štandardné čísla, rímske číslice alebo dokonca bodky - a označujú hodiny od 1 do 12.

Aký je rozdiel medzi hodinami openwork, skeletovými hodinkami a hodinkami open heart?
Pre mnohých priaznivcov hodiniek sú skutočné skeletové hodinky také, kde sú platne a mostíky zdobené zložitými vzormi a dizajnmi. Je to táto práve táto dekorácia, ktorou sa odlišujú skeletové hodinky od openwork hodiniek.

Aj openwork hodinky majú odhalené hodinkové strojčeky, ale chýbajú im detaily, ktoré ponúkajú skutočné skeletové hodinky. Je dôležité poznamenať, že openwork a skeletonované hodinky sú často spájané do jednej kategórie a nazývajú sa skeletonové hodinky.

Ak sa obávate, že kvôli odstráneniu príliš veľkej časti ciferníka bude čas ťažko čitateľný alebo budú pôsobiť príliš pútavo, popozerajte sa po hodinkách v štýle open heart. Jedná sa o mechanické hodinky s malým otvorom na ciferníku, ktorý odhaľuje harmonický pohyb vo vnútri. Tieto hodinky vám umožnia vidieť skutočné srdce hodiniek bez toho, aby ste obetovali dizajn a ozdoby, ktoré sa často nachádzajú na ciferníku.

3. Akú farbu kovu zvyčajne nosíte?

Zobrazený produkt: Hodinky Lasse Dante

Možno už máte prsteň alebo náramok, s ktorým by ste chceli zladiť vaše nové skeletové hodinky. V tomto prípade bude rozumné, ak zladíte farby kovov. Ak hľadáte skeletové hodinky, ktoré ladia so zlatým prsteňom, odporúčame vám zvoliť si hodinky v zlatom tóne s kovovým remienkom. A ak máte na sebe strieborný, oceľový alebo platinový prsteň alebo náramok, choďte do skeletových hodiniek a remienka v striebornej farbe.

Aký máte rozpočet?
Náklady na skeletové hodinky sú výrazne ovplyvnené nielen strojčekom, ale aj materiálom puzdra a remienka.

Najdrahšie hodinky v bielej a striebornej farbe sú vyrobené z platiny. Je to ťažký a odolný kov, a v cene je odrazená aj jeho vzácnosť. Striebro zase nie je obľúbená voľba kvôli tomu, že na ňom ľahko vznikajú škvrny. Nehrdzavejúca oceľ je lepšia ako striebro a má oveľa nižšiu cenu.

Keď si predstavíte hodinky v žltej a zlatej farbe, pravdepodobne vás napadne zlato. Ale ak nechcete minúť všetku hotovosť za skutočné zlato, rozhodnite sa pre nehrdzavejúcu oceľ v zlatom odtieni. Získate vzhľad, ktorý hľadáte... a za zlomok ceny.

Aké odolné by mali byť skeletové hodinky?
Pracujete rukami alebo plánujete nosiť skeletové hodinky každý deň? V takom prípade môže byť dobrý nápad kúpiť si hodinky z odolného kovu, ako je nehrdzavejúca oceľ.

Aj keď sa nehrdzavejúca oceľ bežne spája so spotrebičmi a kuchynským riadom, je tiež obľúbenou voľbou pri výrobe hodiniek. Nehrdzavejúca oceľ má strieborný vzhľad a môže byť vyleštená do krásneho lesku alebo brúsená pre získanie matného povrchu. Zachováva si svoju farbu a nehrdzavie. Môže mať aj rôznu škálu farieb, ktoré napríklad pripomínajú zlato alebo ružové zlato. Nehrdzavejúca oceľ sa ľahko čistí, je veľmi trvácna, odolná voči poškriabaniu a korózii. Je aj oveľa lacnejšia ako iné kovy.

Nech už si vyberiete akýkoľvek kov, uistite sa, že je hypoalergénny, aby sa znížilo riziko alergickej reakcie. V Trendhim sú všetky naše kovy testované na obsah niklu, sú certifikované a vhodné na bezpečné nosenie.

4. Aký príbeh chcete vďaka skeletovým hodinkám vyrozprávať ?

Pred tým, ako André Charles Caron v roku 1760 vytvoril prvé skeletové hodinky, ich vnútorné fungovanie bolo vždy skryté, aby bolo chránené pred poveternostnými vplyvmi. Pán Caron mal však iné plány. Vedel, že to tajomstvo vo vnútri je niečo, čo stojí za to zdieľať... vedel, že vo vnútri bol príbeh, ktorý čakal na svoje vyrozprávanie.

To je základ poslednej otázky, ktorú si musíte položiť - aký príbeh chcem povedať? My veríme, že doplnky sú malé detaily, vďaka ktorým je každý okamih nezabudnuteľný. Hodinky, ktoré nosíte, sú jedným zo spôsobov, ako dať najavo, kto ste, bez toho, aby ste museli povedať čo i len jediné slovo.

Hľadáte hodinky v štýle steampunk alebo niečom elegantné na profesionálnej úrovni? Pánske skeletové hodinky sú pútavé a zaručené budú spúšťačom konverzácie, ale veľkosť a dizajn hodiniek môžu mať vplyv na to, ako ich budete nosiť.

Všeobecným pravidlom je, že puzdro hodiniek by malo byť primerané vašej stavbe tela - nemalo by byť príliš objemné ani príliš jemné. Kliknutím sem zobrazíte ďalšie informácie o veľkosti puzdier a zistíte, ktoré sa vám hodí.

Zvážte tiež praktickú stránku skeletových hodiniek - mechanické skeletonované hodinky si nevyžadujú batérie, ale budú sa musieť naťahovať. Automatické hodinky využívajú pohyby vašich rúk, takže ich vôbec nemusíte naťahovať. O rituáli naťahovania hodiniek hovorí veľa zberateľov hodiniek. Každý deň začínajú s fyzickým prepojením s ich skeletovými hodinkami. Bolo by to niečo aj pre vás?

Hľadáte kúsok pre špeciálne príležitosti alebo chcete kúpiť hodinky ako darček? Odpoveďou budú možno skeletové hodinky z limitovanej edície. Je to niečo, čo zodpovedá vašej osobnosti, a je to skutočné jedinečné vyhlásenie. A budete jeden z mála mužov na svete s týmto hodinkami. Alebo potrebujete hodinky na každodenné nosenie?

Bez ohľadu na to, aký príbeh rozpoviete, ak máte na sebe niečo jedinečné, ako sú pánske skeletové hodinky, určite bude váš príbeh vypočutý.

Zobrazený produkt: Hodinky Daniel Dante

Nové kolekcie

Skladacie okuliare Waykins + 31 nových štýlov

Od skladacích slnečných okuliarov po šošovky odolné voči poškriabaniu, naše najnovšie slnečné okuliare sú vyrobené tak,...

Šály a čiapky príjemné na dotyk

Každý šál a čiapka z kolekcie Montagna je premyslene navrhnutá pre tie najchladnejšie dni, pretože zadržuje teplo, ale j...

Hodiny s viditeľným mechanizmom

Dante hodinky sú poháňané pohybom. Kým sa budete pohybovať vy, hodinky sa budú pohybovať s vami.

Skladacie tašky pre mestského objaviteľa pripravené na cestovanie

Každá ľahká taška v Kolekcii skladacích tašiek od Lazy Bear je odolná voči vode a navrhnutá v Dánsku. Dá sa ľahko zabali...

Kolekcia talianskych kožených opaskov

Každý kožený opasok je výsledkom kombinácie talianskeho remesla a dánskeho dizajnu. Je to spojenie dlhotrvajúcej funkcie...

Kolekcia Kite

Kolekciu Kite tvorí univerzálny výber ľahkých čiapok. Každý kus je vyrobený zo 100% organickej bavlny, ktorá zaisťuje pr...

Kolekcia Lincoln

Každá peňaženka a taška, vyrobená z jemnej kože v rôznych farbách, kombinuje funkčný dizajn s kvalitou. Koža bude časom...

Kolekcia Moda

Kolekcia Moda v sebe spája talianske remeselné spracovanie a dánsky dizajn. Obsahuje klobúky a čiapky pre daný moment a...

Kolekcia okuliarov Vista

Kolekcia Vista s polarizovanými šošovkami a 100% ochranou proti UV žiareniu bola vytvorená tak, aby ste mohli žiť život...

Zobraziť všetky kolekcie
Späť
Zmeniť moje heslo

Hurá! Poslali sme Vám email. Už čoskoro sa budete môcť prihlásiť!

Oops! Potrebujeme Vašu emailovú adresuVaša emailová adresa je nesprávna