365 dní na vrátenie tovaru - bez udania dôvodu!
Doručenie 3 € - Možnosť doručenia zadarmo nad 49 €-
02 333 251 71 - (pracovné dni 09.00-16.00)

4 tipy na nosenie pánskych prsteňov

Či už sa nechávate inšpirovať Brunom Marsom so svojím "Pinky ring" alebo sa inšpirujete dobou, kedy muži vedeli, ako sa skrášliť pomocou doplnkov, nosenie prsteňov jednoducho nevychádza nikdy z módy. Naučte sa, ako ich nosiť, pomocou našich 4 jednoduchých tipov a pozrite si pre inšpiráciu naše najpredávanejšie kúsky.

Čo mali spoločné egyptskí faraóni, vikingskí lupiči a osmanskí sultáni?

Všetci nosili prstene.

Myslíme si, že prišiel čas, kedy by si mali pánske prstene získať pozornosť, ktorú si naozaj zaslúžia. Nie sú vhodné len pre kráľovskú rodinu a ani nepotrebujete rapový album, ktorý vyhráva Grammy, aby ste nosili jeden (alebo 2) kúsky so štýlom.

Pánske prstene si prešli od doby Vikingov už dlhú cestu a v dnešnej dobe majú rôzne podoby - od čistého, jednoduchého titánového kruhu až po špičkové prstene od Moody Mason.

Váš nový prsteň na vás už čaká. Máme rôzne typy prsteňov - od pečatných prsteňov hodných Odinovho požehnania, až po elegantné mužské prstene zdobené čiernou farbou ónyxu… a nebudete musieť ani prekročiť Atlantik a prepadnúť anglickú dedinu, aby ste ho našli.

Ako nosiť pánske prstene so štýlom

1. Noste ho sebavedome

Chcete poznať najväčšie tajomstvo, aké ľudstvo pozná?

Nezáleží na tom, aký pánsky šperk nosíte, vždy ho musíte nosiť so sebavedomím.

Keď si dáte prsteň prvýkrát na seba, budete sa cítiť trochu zvláštne, pretože budete na prste cítiť jeho hmotnosť. To môže byť nepríjemné pre niekoho, kto sa ešte len ponára do tajov šperkov.

Na začiatku sa preto rozhodnite pre ľahký prsteň. Vyskúšajte si kruh s veľkosťou okolo 8 mm (5/16”) a zistite, ako sa v ňom cítite.

Ale vždy si pamätajte, sebadôvera je to, vďaka čomu bude váš prsteň vyzerať najlepšie. Ak sa obávate toho, že budete chodiť celý deň s rukami vo vreckách ... možno nosenie prsteňa nie je pre vás.

2. Zvoľte si pohodlie

Pohodlie a sebavedomie idú ruka v ruke. Je ťažké cítiť sa sebavedomo, ak vás bolí zápästie kvôli preplneným prstom.

 • S ktorou rukou pracujete?
 • Koľkokrát si trasiete ruky počas dňa?
 • Píšete celý deň?
 • Vyžaduje si vaša práca alebo škola, aby ste sa obliekali určitým spôsobom?

Odpoveď na tieto otázky vám pomôže rozhodnúť sa, koľko prsteňov potrebujete, a aké veľké by mali byť. Veľmi výrazné veci si môžete kedykoľvek uložiť na nočné dobrodružstvo, ale počas dňa by ste si mali zvoliť jednoduché a menšie kúsky.

Na ktorej ruke by ste mali nosiť prsteň?

Aj keď k tejto téme existuje veľa názorov, neexistujú žiadne konkrétne pravidlá. Výnimkou je obrúčka - tradične sa nosí na prstenníku ľavej ruky. Avšak, rýchly prieskum v našej kancelárii dokazuje, že to tak vždy nie je! Prvým príkladom je, že snaha o pohodlie je dôležitejšia ako tradícia.

A ako je to s prstom? Kliknite sem, aby ste videli rozdiel medzi "pinky ring" a mužom, ktorý nosí prsteň na ukazováku.

3. Zlaďte kovy a zohladnite tón pleti

Influencerka Michele Fedecostante navrhuje vybrať jednu farbu kovu a stavať všetko okolo nej. "Aby som si udržala pekný vzhľad, vždy sa uistím, že prstene ladia k môjmu náhrdelníku alebo náramkom. Nemiešam striebro a zlato, ale nosím čiernu a zlatú alebo čiernu a striebornú kombináciu."

Hlavným dôvodom nosenia kovov, ktoré spolu ladia, je udržanie si čistého a elegantného vzhľadu. Ako sme už povedali, videli sme, že ponožky a sandále prechádzajú z kategórie starého otca do kategórie mainstreamu (vďaka, Beckham) - takže, kto hovorí, že pravidlá by sa nemali porušovať?

Nosenie jedného kruhového prsteňa s oboma kovmi (strieborný a zlatý tón) vám dáva povolenie zvoliť si akúkoľvek farbu pre vaše ďalšie prstene, náramok alebo hodinky. Vďaka tomu bude váš výber vyzerať uvážlivo namiesto toho, aby ste vyzerali, že ste sa obliekali v tme.

Keď už hovoríme o tme (alebo svetle)… zladenie kovov s tónom vašej pleti je ďalší spôsob, ako zaistiť, aby šperky nerušili váš konečný vzhľad.

Ako zistíte váš tón pokožky

 1. Zastavte sa a pozrite sa na žily na vnútornej strane zápästia.
 2. Akú farbu majú? Ak vyzerajú byť modré, máte chladný odtieň pleti. Ak sa javia zelené, máte teplejší odtieň pokožky.

Aká farba kovu vyzerá na prsteni najlepšie?

 • Studená farba pokožky: Hodia sa vám prstene zo striebra, ocele v striebornej farbe, platiny a titánu.
 • Teplá farba pokožky: Vhodné budú prstene zo zlata, ocele v zlatej farbe, ružového zlata a mosadze.

Hľadáte pánsky prsteň s drahým kameňom? Pozrite si červené, modré, fialové a zelené farby k chladnejším tónom. A oranžové, hnedé, žlté alebo tyrkysové pre teplejšie tóny pokožky.

4. Dbajte na jednoduchosť (alebo nie?)

Ak práve začínate s pánskymi prsteňmi, nezabudnite, že menej je viac. Pokiaľ si nie ste istí, že máte sebadôveru (a dostatočnú úroveň pohodlia) na nosenie veľkého množstva prsteňov, zvoľte si 1 alebo 2 kúsky. Sústreďte sa iba na jednu ruku a prstene noste na prstoch, ktoré sa navzájom nedotýkajú.

João Nunes, módny influencer, navrhuje: „Mám 3 prstene, ktoré nosím každý deň. Dávam si jeden na jednu ruku a dva na druhú ruku - ak by som nosil viac kúskov, moja ruka by vyzerala príliš ťažko. Ak nosíte viac ako jeden prsteň, vyberte si kúsky, ktoré majú podobný štýl alebo farbu.“

Dobrým „štartovacím“ prsteňom je pečatný prsteň. Dajte si ho na prst a môžete vyraziť. Keď nosíte obrúčku, pečatný prsteň si dajte na opačnú ruku.

Zamerajte sa na rovnováhu

Rovnováha sa týka vizuálnej hmotnosti. Je dôležité, aby váš vzhľad nebol symetrický. Jedna strana by mala vyzerať o niečo ťažšia ako druhá.

Nosíte obrúčku a hodinky na jednej ruke? Potom pridajte 2 prstene na druhú ruku. Cieľom je, aby obe ruky/zápästia nevyzerali rovnako vyzdobené.

Ak chcete iba 1 prsteň navyše (okrem obrúčky), pohrajte sa s tým, ako to bude vyzerať na druhej ruke. Možno bude vyzerať lepšie na tej istej strane ako je obrúčka. V tejto situácii by malo byť zrkadlo vaším najlepším priateľom. A váš najlepší priateľ môže byť tiež vaším zrkadlom - nebojte sa požiadať o pomoc.

Rovnováha sa vzťahuje aj na skutočnú veľkosť prsteňov. Ak máte hrubé prsty, väčší prsteň bude vyzerať proporcionálne - a naopak, ak scrollujete s dlhými tenkými prstami.

Váš prsteň rozpovie váš životný príbeh

Zvolený prsteň o vás niečo povie - či už je to jednoduchý keramický prsteň alebo oceľový prsteň s opičou lebkou.

''Nosenie štýlových prsteňov je životný štýl. Muži, ako som ja, niekedy váhajú nad nosením šperkov, pretože sa ťažko rozhodujú pre konkrétne kúsky. Myslíme iba na obrúčku... ale verte mi, môžete si na seba dať akýkoľvek prsteň.

Nosím prstene, pretože chcem. Nie kvôli tradícii alebo trendom. S prsteňmi je to tak isto, ako aj s inými doplnkami. Ak sa vám inštinktívne páči, budete ho nosiť správne. Keď uvidíte ten, ktorý vyjadruje váš charakter, budete okamžite vedieť, že ste našli kúsok, ktorý vám pomôže vyrozprávať váš životný príbeh.'' – Carlos Nóbrega

Vyjadrenie vášho príbehu je o tomto prvom kroku. Môžete sa na začiatku riadiť našimi tipmi, ale ak chcete kombinovať kovy, nerešpektovať vizuálnu hmotnosť a úplne ignorovať tón pleti... máte povolenie tak urobiť.

Je to váš príbeh. A ak budete dostatočne sebavedomí, môžete nosiť čokoľvek.

Zobrazený produkt: Oceľový prsteň Titus

4 typy prsteňov, s ktorými môžete začať

Pánske pečatné prstene

Pánske prstene s kameňmi

Pánske keramické prstene

Pánske prstene s vyhlásením

Vy sa pýtate – My odpovedáme

Koľko prsteňov by som mal nosiť súčasne?

Aj keď máte 10 prstov, odporúčame vám nosiť maximálne 3 prstene na jednej ruke. Samozrejme, že ich môžete nosiť aj viac. Ale podľa všeobecného pravidla (vďaka ktorému nebudete mať boľavé zápästie), by ste sa mali držať troch kúskov.

Koľko prsteňov môžem nosiť na jednej strane bez toho, aby to vyzeralo preplnene?

Otázkou je, koľko prsteňov môžete nosiť bez toho, aby ste sa cítili nepríjemne. Ak sú to 2 prstene, potom máte odpoveď. Ak je to 10 ... choď do toho, brácho.

Čo znamená, keď niekto nosí prsteň na každom prste?

Znamená to, že má rád prstene. A pravdepodobne to znamená, že počas dňa toho veľa nenapíše.

Prečítajte si viac o pánskych prsteňoch tu.

Na ktorej ruke by mali muži nosiť obrúčku?

U nás sa bežne nosí obrúčka na ľavej ruke.

Je vhodné nosiť prsteň na prstenníku, ak nie som ženatý?

Zobrazený produkt: Oceľový prsteň Ryker

Váš prstenník toho nemá veľa na práci - nepoužívate ho na to, aby ste na niečo ukazovali, ani ním nedávate palec hore. Ani to nie je ten prst, s ktorým si dávate sľub vernosti s vašou 10-ročnou neterou ... Takže je celkom vhodný na nosenie prsteňa.

Uvedomte si, že ak sa v pondelok dostavíte do práce s obrúčkou v striebornej alebo zlatej farbe, vaši kolegovia sa môžu opýtať, či ste sa cez víkend oženili.

Ako zistím, či mi prsteň sedí?

Pri kúpe pánskeho prsteňa sa uistite, že je prsteň dostatočne voľný, aby sa bez problémov krútil okolo prsta.

Mali by ste sa cítiť pohodlne a nemali by ste mať obavy, že vám pri umývaní rúk nevypadne z prsta.

Sú pánske prstene módne?

Pánske prstene sú jednou z našich najpredávanejších kategórií. Nielenže sú módne, ale dokážu spraviť vyhlásenie bez toho, aby ste o tom museli hovoriť.

Ak hľadáte sociálny dôkaz ich postavenia v móde, pozrite sa na celebrity od Zayna, Orlanda Blooma, až po samotného Thora Chrisa Hemswortha.

Potrebujem pri pánskych prsteňoch zladiť kovy?

Potreba je silné slovo. Potrebujete vodu na prežitie? Áno. Potrebujete zladiť kovy, aby ste mohli pokračovať v živote na planéte? Eh.

Zladenie kovov je jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť čistý a rafinovaný vzhľad. Výhodou ladenia kovov je to, že nebudete musieť rozmýšľať nad tým, či sa pracka na opasku hodí k vášmu prsteňu.

Aký prsteň by si mal muž vziať na rande?

Obliekanie na rande závisí od dvoch vecí - kam idete a s kým idete.

Ak idete na koncert v džínsoch a koženej bunde, dajte si na seba výrazný prsteň, ktorý urobí vyhlásenie.

Zarezervovali ste si stôl, kde otvoria dvere vášho auta v bielych rukavičkách a do reštaurácie bola čakacia listina? Zvoľte si jednofarebný prsteň - kovový alebo keramický - alebo elegantný prsteň s farebným kameňom alebo bez neho.

Ako začať nosiť pánske prstene?

Prvým krokom k noseniu akýchkoľvek pánskych šperkov je začať.

Ak ste nováčikom v hre s doplnkami, začnite jedným jednoduchým kúskom - napríklad pánskym prsteňom z nehrdzavejúcej ocele. Vyvarujte sa všetkému príliš honosnému alebo veľkému prsteňu a nezabudnite zladiť kovy pre prehľadný vzhľad.

Aký prsteň je vhodný na každodenné nosenie?

Prsteň, ktorý nosíte každý deň, je ten, ktorý nepodkopáva váš štýl a ktorý vám nebude zavadzať. Pracujete celý deň s rukami? Potom bude možno veľký prsteň ťažkopádny.

Nič nemôžete pokaziť s klasickým jednoduchým prsteňom, ktorý kombinuje odolné materiály (ako sú keramické prstene alebo pánske prstene z nehrdzavejúcej ocele) a čisté línie (nič príliš zložité alebo detailné). Len sa uistite, že sa farba, ktorú si vyberiete, hodí k vášmu outfitu.

Aké stereotypy existujú medzi mužmi s prsteňmi?

V Trendhim sa nezaujímame o stereotypy - veríme, že každý človek si zaslúži, aby mohol slobodne vyrozprávať svoj životný príbeh.

Spraví si niekto predčasný dojem o vašom prsteni? Samozrejme. Povie vám niekto, že nemôžete nosiť prsteň na prostredníku, ukazováku alebo malíčku? Pravdepodobne.

Potrebujete sa zaoberať tým, čo si myslia druhí o tom, čo by ste mali robiť? Nie.

Čo symbolizuje pánsky prsteň?

Pánske prstene boli v histórii populárne - od starovekých Egypťanov, ktorí tkali papyrusové prstene, až po írsky prsteň Claddagh, ktorý symbolizoval priateľstvo a lásku.

Dokonca aj mocný Jeden prsteň si zaslúžil, aby sa vo filme rozoberala jeho symbolika.

Váš prsteň môže stáť za všetkým tým, čo chcete dosiahnuť. Je to súčasť vášho príbehu a vaša voľba.

Čo by som si mohol nechať vygravírovať na pánsky prsteň?

Ak chcete, aby váš prsteň symbolizoval niečo špeciálne, zvážte gravírovanie.

Nie ste si istí, čo si dať vygravírovať? Kliknite sem a pozrite si naše nápady a inšpirácie pre ďalšiu personalizovanú objednávku.

Aké sú súčasné trendy v pánskych prsteňoch napríklad vo Veľkej Británii?

V Spojenom kráľovstve sú momentálne v móde pečatné prstene. Veľmi populárne sú aj farebné drahokamy.

Pamätajte si, že trendy prichádzajú a odchádzajú, ale prsteň v klasickom štýle s čistými líniami na konci sezóny nevyjde z módy.

Aký je najlepší pánsky prsteň?

Najlepší pánsky prsteň je ten, ktorý bude on (alebo vy!) naozaj nosiť. Bude úplne zbytočné, ak strávite hodiny hľadaním dokonalého prsteňa, ak skončí zaprášený na poličke.

Pred tým, ako prsteň vyberiete, mali by ste si určite spraviť prehľad o rôznych štýloch a kovoch.

Ak hľadáte niečo, čo vyzerá dobre a nechcete minúť veľa peňazí, pozrite si našu kolekciu s 300 jedinečnými kúskami.

Medzi populárne kovy, z ktorých sa vyrábajú pánske prstene patria:

 • Pánske titánové prstene - ľahké a super odolné
 • Pánske volfrámové prstene - mimoriadne tvrdé a odolné
 • Pánske prstene z chirurgickej ocele
  odolné, pevné a cenovo dostupné
 • Pánske strieborné prstene z 925S - ľahké, odolné a pevnejšie ako zlato